Knygų apžvalgos

Emma Donoghue „Stebuklas“

Nors šiandien Valentynkė, bet knyga, kurią šiandien apžvelgsiu visai ne valentiniška. Jei reiktų išrinkti vieną žodį apibūdinti šiai istorijai, tai būtų – tamsuma. Tamsuma žmonių protuose, tamsuma logikoje, tamsi nuotaika, net ir viršelis juodas – tobulas šiam pasakojimui.
Knygos siužetas yra apie vieną Airijos kaimą, kuriame staiga nustojo valgyti vienuolikmetė mergaitė. Mergaitės nevalgymą atvyksta stebėti slaugė Libė. Slaugė įsitikinus, kad šis nevalgymas yra klasta, vietiniai žmonės, bažnyčios atstovai įsivaizduoja, kad tai yra dangiškas ženklas. Slaugė būdama aštraus proto stebi ne tik mergaitę, bet ir jos šeimą, atskleidžia šeimos tamsias paslaptis, bando kovoti prieš tamsų religinį fanatizmą, o kur nuves jos pastangos, sužinosit perskaitę knygą.
Man ši knyga labai patiko, nes tokio siužeto knygų nėra daug. Galėčiau pritarti, kad yra panašumo į H. Kent  „Geruosius žmones“. Nors knygoje rašoma apie gludų kaimą centrinės Airijos lygumose, tačiau mintys apie fanatizmą, noro turėti didvyrį, herojų bet kokia kaina, rezonuoja ir šiandienos kontekste.
Skaitant dažnai šmėkštelėdavo mintis, kad labai būtų įdomu pamatyti šios knygos ekranizaciją.
Tiesa, nors tai grožinis kūrinys, bet jis yra įkvėptas tikrų istorinių įvykių. Tai buvo turbūt viena iš tų retų knygų, kai nesinori, kad baigtųsi.
Dėkoju „Baltoms lankoms“!
Nugarėlė: Centrinės Airijos lygumos, 1859-ieji. Anglų slaugė Libė Rait paskiriama į mažytį kaimelį tirti, vietinių žodžiais tariant, medicinos anomalijos ar stebuklo. Žmonės kalba, kad vienuolikmetė Ana O’Donel jau keturi mėnesiai gyvena neimdama nė kąsnio į burną ir yra sveikutėlė: jos gyvybę paslaptingai palaiko kažkokios nematomos jėgos. Slaugės užduotis – ištisą parą nenuleisti nuo badaujančiosios akių ir atskleisti tiesą.
Libė įsitikinusi, kad mergaitę ir jos šeimą valdo tamsybė ir prietarai, ir tikisi per kelias dienas atskleisti apgavystę. Tačiau kuo daugiau laiko praleidžia su Ana, tuo aiškiau supranta, kad jos pačios įsitikinimai apie mergaitę, airius ir pačią save yra klaidingi. Kas iš tikrųjų yra Ana – apsimetėlė ar gyvas stebuklo įrodymas? O galbūt Libei tiesiai prieš akis skleidžiasi kažkas daug pikčiau?
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 336
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *