Knygų apžvalgos

Luca Di Fulvio „Žmogus, kuris dovanojo svajones“

Jau kurį laiką norėjau perskaityti šią knygą, bet senasis leidimas į rankas vis nepapuolė, o kol išėjo naujasis teko palaukti. Lūkesčiai buvo dideli, nes tikėjausi dramatiškos gyvenimo istorijos. Pavadinimas taip pat intriguojantis, bet pati knyga vizualiai nėra patraukli. Tas viršelis toks „so so“. Nors senojo leidimo rankoje nelaikiau, bet man jis gražesnis. Nors aišku, esmė ne viršelyje, tai gi apie ką čia viskas vyksta.
1900 pradžioje Četa auga pietų Italijos kaime. Jos mama pastebi, kad jauną merginą vis dažniau nužvelgia šeimininkas, bandymai nusaugoti dukrą nesėkmingi ir Četa pastoja. Mergina yra užsispyrusi ir net tokiomis beviltiškomis sąlygomis nori savo sūnui užtikrinti kuo geresnį gyvenimą, o tas geresnis gyvenimas – Amerika. Po ilgos kelionės ir nelinksmų nuotykių Četa su sūnumi pagaliau pasiekia Niujorką, bet čia tiek jos, tiek sūnaus laukia sudėtingas gyvenimas: skurdas, smurtas, nuolatinė kovą už būvį. Četos didžiausia svajonė, kad jos sūnus jaustųsi tikru amerikiečiu, bet iki to kelias labai duobėtas.
Šioje istorijoje daug smurto, gangsterių reikalų, jaunuolių meilės ir jaunatviško naivumo, prostitučių gyvenimo paslapčių. Knyga apie žmones, kurie daro viską dėl šviesesnio rytojaus. Visi knygos veikėjai savotiškai nelaimingi, ieško pokyčių, atsiduria beviltiškoje padėtyse, tik vieni randa kelius vedančius į kitokį gyvenimą, kiti prapuola savo pasirinkimų pasekmėse.
Man knyga patiko, atlaikiau aš tą smurto pliūpsnį, nors kartais skaitydavau su gumulu gerklėje, nes viskas aprašyta labai įtaigiai ir tikroviškai. Man gal kiek daugokai pasirodė gangsterinių reikalų, mieliau skaičiau apie šeimos santykius, jausmus veikėjų, bet apibendrinus knyga tikrai nebloga ir galėtų daug kam patikti.
Metai: 2022 leidimas
Puslapių skaičius: 672
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *