Knygų apžvalgos

William Kent Krueger „Kasdienė malonė“

Jeigu atvirai, tai knygos anotacija nepatraukė mano dėmesio, bet kalnai puikių atsiliepimų iš kitų skaitytojų, lėmė tai, kad knyga atsidūrė mano lentynoje. Ir ilgai ten gulėjo neskaitoma. Dėl to šiek tiek liūdna, nes knyga ir šis autorius tapo mano top pasirinkimas dabar. Jei, kas marinuojat šią knygą iki „kada nors perskaitysiu“ laikų, tai draugiškai siūlau to nebedaryt ir nusipūsti dulkes.

Siužetas sukasi apie 1960 metus. Pastoriaus šeima gyvena mažame Brėmeno miestelyje, kuriame visi vieni kitus pažįsta. Vieni gyvena dorovingai, kiti randasi gyvenimo klystkeliuose. Jaunėlis pastoriaus sūnus Frenkas išgyvena vieną sudėtingiausių vasarų savo gyvenime. Tiek miestelėnus, tiek jo paties šeimą, aplanko mirtis. Viena po kitos netektys kelia daug klausimų,  nuo pačių paprasčiausių apie mirties aplinkybes, iki gilesnių, filosofinių – kodėl Dievas siunčia tokius išbandymus ir ką jais bando pasakyti. Viskas prasidėjo nuo vaiko, kuris žuvo ant traukinio bėgių, tuomet atėjo benamio eilė, o galiausiai netektis ir vieno artimiausių Frenko žmonių.

Tai knyga apie tai kaip nerūpestinga vaikystė, tapo traumuojanti. Knyga parašyta iš vaiko perspektyvos, kuris dar ne viską gerai supranta, o suaugusieji skęsta savo skausme. Kiekvienas turi rasti savo kelią ir būdą kaip atsitiesti. Vieniems pasiseka išbristi, o kiti ir lieka savo nevilties pasaulyje. Vienaip ar kitaip gyvenimas jau nebebus toks, koks buvęs.

Man labai patiko knyga savo įtaigumu, trumpais, bet labai giliais dialogais, vaikišku naivumu, kuris persipina su dideliu skausmu. Yra ir detektyvinė linija dėl, kurios intriga išlieka nuolat. Taip pat patiko žvilgsnis į religiją, kaip vienam tai gali būti kelias į emocinį gijimą, o kitą tiesiog erzinti.

Esu nusipirkusi ir kitą šio autoriaus knygą, kurios tikrai nelaikysiu tiek ilgai neskaitytos, kiek šios!.

Metai: 2019

Puslapių skaičius: 416

Knyga: nuosava

Vertinimas: 5/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *