Be pavadinimo

A. F. Steadman „Skandaras ir vienaragių vagis“

Jaunimo literatūra nėra tas žanras, kurį skaityčiau dieną naktį, bet būna tokių etapų, kur pareigos ir darbai veja vienas kitą ir labai norisi atitrūkti nuo visokių problemų ir reikalų, tuomet galvą puikiai pravėdina būtent tokios knygos kaip ši. Jaunimo literatūra turi labai aiškias moralines gaires ir kartais gyvenimo prasmės atsiskleidžia ne tik per filosofinius veikalus, bet ir per vienaragių kovas.
Skandarui trylika ir jo gyvenimas nėra lengvas. Mamos netektis slegia visa šeimą. Skandaro sesuo ir tėtis taip pat gyvena su dideliu liūdesiu širdyje. Ne visada pritampantis ir aplinkinių suprastas Skandaras ruošiasi egzaminui, kurį išlaikęs galėtų keliauti į salą, įgyti savo vienaragį, ateityje dalyvauti Chaoso čempionate. Šis egzaminas didžiausias Skandaro tikslas, kurio išlaikymas pelnytų tėčio dėmesį bei pagarbą, taip pat būtų simbolinis mamos pagerbimas, kurios neteko prieš daugelį metų. Vis gi Skandarui nelemta eiti lengvu keliu, egzamino laikyti jam neleidžiama, ir kai atrodo, kad jau viskas prarasta, reikalai pasisuka netikėta linkme.
Šios knygos ašis – šeimos santykiai. Liūdesio ir netekties persmelkta jauno žmogaus širdis, bandymai suprasti save, praeitį, identifikuoti save. Knygoje daug simbolizmo, magiškų istorijų, gėrio ir blogio susidūrimo. Knyga moko atlaidumo, priimti skausmą ir susigyventi su patyrimu, kad gyvenimas kartais būna neteisingas. Man patiko, kad ši knyga nėra apie idilę, nėra cukruota, ji savo potekste nenutolus nuo realybės, o išgyvenimai, kuriuos patiria veikėjai, labai artimi tikrame gyvenime bandantiems išgyventi paaugliams.
Metai: 2022
Puslapių skaičius: 400
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(6)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *