Knygų apžvalgos

Hannah Kent „Atsidavimas“

H.Kent mylima mano autorė, esu skaičiusi visas jos knygas ir turbūt, kiek jų dar bus išleistų, tiek ir skaitysiu. Man labai patinka tamsūs ir gūdūs laikai, kuriuose vyksta veiksmas, itin žmogiški ydų ir tamsumos pilni veikėjai, bei religijos ir visuomenės / bendruomenės santykis. Religija dažniausiai sutapatinama su šviesa, bet autorė paliečia žmogaus ir religijos santykį, kaip patiklų, vienpusį, priešinantį ir atimantį laisvą valią. Kaip atjauta virsta pasmerkimu, o religinė galia, kuri turėtų vesti išganymo keliu tampa valdymo forma. Iš visų H.Kent knygų favoritė „Paskutinės apeigos“. Bet ir kitos nėra smarkiai prastesnės.
Veiksmas vyksta 1836 metais, Prūsijoje. Nedidelė bendruomenė norintys atsiskirti ir išsaugoti savo religinį tapatumą, gauna galimybę įkurti savo koloniją Australijoje. Iki Australijos jie turi plaukti laivu, antisanitarinėm sąlygomis, iš paskutiniųjų apsaugoti save ir savo artimuosius.
Hanė nebuvo sužavėta naujojo pasaulio galimybės, jai iškart kilo daugybė klausimų, kurie neturėjo kilti jaunai merginai, o tėvas pastorius matydamas religinės laisvės galimybes, nelabai norėjo matyti realybę. Be to Hanei buvo gyventi gera savo kaimelyje, apsuptai gamtos. Mergina sunkiai pritapo prie vietinių merginų ir neturėjo daug draugių, tačiau buvo artima su savo broliu dvyniu, o netrukus į bendruomenę įsilieja nauja šeima, su vienmete Tėja. Merginos sukuria ypatingą ryšį, kuriam bus lemta atlaikyti daug išbandymų.
Siužetas šioje knygoje yra labai vingiuotas ir daugiasluoksnis, tiesiog jei per daug bus anotacijose įsigilinama į tai, gali būt išspoilinama per daug ir kažkam sugrius visas knygos skaitymo džiaugsmas, todėl man pasirodė oficiali knygos anotacija nugarėlėje skurdoka ir ne super intriguojanti, bet manau perskaičius šią knygą, būtų galima užkurti diskusijas iki paryčių.
Metai: 2022
Puslapių skaičius: 448
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *