Perskaitytos knygos

E. L. James „Grėjus: Penkiasdešimt pilkų atspalvių pagal Kristianą“

Grejus_p1Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Šią knygą ilgą laiką laikiau ant mikro bangų krosnelės, vis pažiūrėdavau tai kokį filmą, tai paimdavau kitą knygą ir kol atėjo laikas – skaitysiu dabar Grėjų, jau visi nutilo šnekėt apie jį. Trumpai – tai man patiko. Patiko, nes knygą suskaičiau labai greitai, nors joje nieko ypatingai naujo ir neatradau. Autorė sugeba rašydama tą patį per tą patį išlaikyti dėmesį ir man tai neįtikėtina.
Vis dėl to, naiviai tikėjausi, kažkokio gilesnio pažvelgimo. Aš visada sakiau, kad ne toji Ana vištelė yra pagrindinė ašis, o tas vyrukas. Gal problema yra ta, kad autorė yra moteris, o ne vyras kolekcionuojantis moteris ir tas super-duper vyro pateikimas yra tik per detales (pavyzdžiui: stingdantis žvilgsnis, prabangus kostiumas, sexy – fancy automobilis), o kai pradeda dėstyti kas jo galvelėje („negalėjau užmigti nesulaukęs jos laiško“, „kodėl apie ją galvoju?“ ) tipiškos moteriškos mintys.
Ištęstumas. Dar vienas minusas. Šventai tikėjau, kad šioje knygoje perteiks istorijos esmę Grėjaus akimis. Ši knyga yra tik apie pirmą dalį, tai tikėtina kad dar bus dvi Grėjaus dalys apie kitas penkiasdešimt atspalvių dvi dalis. Labai didelė ambicija tiek prirašyti ir reikia visų pirmą turėti ką pateikti skaitytojui, man pasirodė, kad tiesiog vyksta perpasakojimas.
Nors kaip ir minėjau, autorė turi talentą rašyt tuos pačius dalykus ir kažkaip lengvai skaitosi, bet aš tikiu, kad iš šitos istorijos buvo galima išspausti labai daug. Mano akimis tai čia praslysta paviršiumi ir nekabinti vidiniai dalykai, nebent labai paviršutiniškai, paaugliškais meilės dūsavimais.
Ar skaityčiau kitas dalis?. Taip, žinoma. Jei pakliūtų į rankas ir dėl sportinio intereso. Tikrai tai nebūtų mano prioritetinis pirkinys.
Oficiali versija: Naujausiame E. L. James kūrinyje „Grėjus“ sekso scenų prisodrinta „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ istorija pasakojama iš milijardieriaus Kristiano Grėjaus pozicijų.
„Naująją knygą skiriu tiems skaitytojams, kurie jos prašė ir prašė, prašė ir prašė. Kristianas – įvairiapusis personažas. Skaitytojams įdomūs jo troškimai, elgesio motyvai ir, žinoma, praeitis. Be to, visi, kurie mylėjome, žinome, kad kiekviena meilės istorija turi dvi puses.“
Kristianas Grėjus kontroliuoja viską. Jo pasaulis tvarkingas, drausmingas ir visiškai tuščias, – iki tos dienos, kai į jo kabinetą įvirsta Anastazija Stil su besiplaikstančių plaukų kupeta. Kristianas mėgina ją pamiršti, bet jį nelyginant audra užklumpa jausmai, kurių jis nesuvokia ir kuriems negali atsispirti. Kitaip nei anksčiau pažinotos moterys, drovi ir nepatyrusi Ana, rodos, mato Kristianą kiaurai, ir ne tik kaip verslo genijų ir prabangiuose apartamentuose įsikūrusį turtuolį, bet ir kaip žmogų, kurio širdis šalta ir skaudžiai sužeista.
Atviras Kristiano Grėjaus pasakojimas suteikia jau pažįstamai istorijai šiurkštesnį, geismingesnį ir seksualesnį kontekstą. O geriausia, kad šioje knygoje suteikiama galimybė sužinoti slapčiausias ir tamsiausias Kristiano Grėjaus mintis.
Knyga: skolinta
Puslapių skaičius : 560

Patinka(6)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *