Knygų apžvalgos

Jennette McCurdy „Džiaugiuosi, kad mirė mano mama“

Kai tik pamačiau knygą, pavadinimas labiau atstūmė nei suintrigavo, bet kai pasirodė tiek pozityvių atsiliepimų iš jau skaičiusių, vėl grįžau prie minties, kad ir man reikia perskaityti. Gyvenau aš matyt po akmeniu, nes apie autorės aktorystės kelią nieko nebuvau girdėjusi ir „iCarly“ nežiūrėjau, nors gal akies krašteliu ir kažką mačiau, bet smegenyse nenugulė visai.
Man labai patinka knygos, kuriose rašoma apie mamos – dukters santykį ir ypač apie tą netobulą, keistą, duobėtą. Jennette nuo pat mažų dienų buvo ruošiama aktorystei, bet tai nebuvo pačios Jennette svajonė, o labiau jos manipuliuojančios, pametusios sveiką protą motinos užgaida. Jennette mama manipuliavo savo vaikais nuo pat mažumės, prisidengdama liga, ir vietoj siekdama juos apsaugoti, kaip tik gąsdino. Iš visų keturių vaikų, Jennette buvo pirma mamos taikinyje. Viskas turėdavo būti daroma kaip pasako mama, jai nerūpėjo, kaip aktorių atrankos veikia Jennette psichologiškai ir fiziškai, visiškai nekreipė dėmesio į dukters nuomonę. Taip augant Jennette pradėjo ir save matyti mamos akimis, svarbiausiai buvo įtikti psichiškai nestabiliai motinai.
Jennette patyrė emocinį, psichologinį, fizinį ir seksualinį smurtą. Augant vis labiau ryškėjo vaikystėje patirtos traumos, nors šalia to vyko visai sėkminga aktorės karjera. Motina manipuliavo net tada kai Jennette jau suaugo ir nors kilęs noras perimti gyvenimą į savo rankas pranoko mamos terorą ir siekį išlaikyti dukrą, mamos liguista kontrolė tarsi šešėlis sekė Jennette daugelį metų.
Man įdomiausia buvo skaityti apie jos aktorystės užkulisius, kiek tame daug tamsumos ir purvo, emocinio išnaudojimo, bei pačios autorės santykį su aktoryste. Gal tai nebus ryškiausia skaityta biografija, bet knyga įtraukė ir kėlė daug minčių apie tai, kaip mamos manipuliacija vaikystėje sujaukia visą gyvenimą ir iškreipia savęs bei viso pasaulio matymą.
Metai: 2023
Puslapių skaičius: 352
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *