Knygų apžvalgos

Clare Swatman „Kol neišėjai“

Vizualiai žiūrint į šią knygą atrodo, kad laukia lengvas pasiskaitymas apie meilę, santykius ir antras progas. Sunku patikėti, kad rausvas viršelis, romantiška fotografija, bei kažkiek klišinis pavadinimas išties yra apie labai jautrią gyvenimo istoriją.
Knyga prasideda kai Zojė atvyksta į savo vyro laidotuves, gana greitai autorė atskleidžia žūties aplinkybes, tačiau nutinka įvykiai, kurie leidžia Zojei vėl išgyventi savo praeitį. Grįždama į reikšmingas savo gyvenimo dienas ji pamažu stengiasi pakreipti įvykius taip, kad jos vyras išliktų gyvas. Ši istorija yra apie duobėtą santuoką – sunkumus susilaukti kūdikio, bandymus suprasti vienas kitą, konfliktus.
Artėjant link pabaigos darėsi įdomu, kaip gi bus užbaigtas šis pasakojimas: ar Zojė pakeis savo likimą? kokia prasmė gauti šias antras progas?. Visgi galėčiau pasakyti, kad šį kartą pabaiga yra ne esminis momentas, o kur kas svarbiau įsigilinti į tai, kaip mes elgiamės kai pykstam, kuomet būna skaudu ir ką mes tuomet pasakome savo artimiausiems žmonėms. Skaitant šią knygą buvo vietų kai atpažinau ir sau būdingą elgesį, dėl kurio išties kažkiek gailiuosi.
Šią knygą tikėtina, kad bus įdomu skaityti įvairaus amžiaus, bei visokiausių patirčių sukaupusiems skaitytojams, bet jei reiktų akcentuoti kam ji būtų aktualiausia – tai manau tiems, kurie jau išgyvenę pirminį susižavėjimą vienas kitu, o jau bando dėlioti bendro ir stabilaus gyvenimo kartu pamatus.
Nugarėlė: Viskas, kas liko Zojei, – nepaprasta gyvenimo istorija. Dažnai žvelgiame į žmogų, kuris čia pat, ir niekaip nerandame meilės. Taip ir Zojei su Edu. Praėjo ne vieni metai, kol pagaliau jiedu surado vienas kitą. Atrodo, dabar jau visada bus kartu…
Tačiau vieną rytą, pakeliui į darbą, autobusas partrenkia dviračiu važiuojantį Edą. Vyras miršta ir palieka Zoję bejėgiškai jo ilgėtis. Jauna moteris nepasiruošusi užmiršti tų laimingų dienų, pirmojo bučinio, visko, ką drauge kūrė ir planavo. Baisus nelaimingas atsitikimas pakeičia Zojės gyvenimą ir priverčia susimąstyti, ar geriausi gyvenimo metai priklauso tik praeičiai? Šis klausimas neduoda ramybės, kai ji staiga pabunda turėdama galimybę atsukti laiką atgal ir pakeisti dienas, svarbiausias jai ir Edui.
Kai Zojė dar kartą susitiko su savo vyru, prieš juos nusidriekė ištisas galimybių pasaulis. Bet ar tikrai galima pakeisti likimą nekartojant praeities klaidų?
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 304
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *