Mano akys šią knygą pamatė prieš kokius 4-5 mėnesius, bet tuomet aš neskubėjau jos įsigyti, o daviau sau laiko pagalvoti, kad tai nebūtų dar viena spontaniškai įsigyta knyga, kuri lauks savo eilės metus, kol bus galiausiai perskaityta. Gana dažnai pagalvodavau apie šią knyga, kad gal joje slypi man taip reikalingi atsakymai?. Tyrinėjant gyvenimą, aš esu pajautus ir supratus, kad ne iš niekur kyla noras išsijungti, išsitrinti, o pavargus žiūrėti į vieną tašką. Gyvename sparčiame tempe, gauname krūvas nuomonių, svetimų istorijų, perkošiame svetimus jausmus ir gyvenimus, ištaškome energiją ir tuomet pasidaro labai tuščia viduje. Tai gi, mane tikrai domina knygos apie tai, kaip savęs nepamesti.
Šioje knygoje liečiama dvasingumo tema. Pasakojimas apie tylą prasidėjo autorės asmenine patirtimi, kas ją paskatino domėtis šia tema. Ji dalinasi savo išgyvenimais pradėjusi gyventi tyloje, kokia gąsdinanti ir išlaisvinanti akistata su savimi gali būti. Knygoje analizuojami įvairūs šaltiniai, kuriuose aprašomi jūreivių, vienuolių gyvenimai tyloje. Pirmą pusę knygos skaičiau susidomėjusi, bet vėliau tas gyvenimas tyloje darėsi šiek tiek paranojiškas ir drastiškas – klajojimas dykumoje, izoliacija. Aš tikėjausi, kad ši knyga labiau bus apie tai kaip šiame beprotiškam pasaulyje susikurti tylos ir ramybės oazę, tačiau viskas pakrypo į kraštutinę poziciją. Nepaisant to, buvo taiklių pastebėjimų apie mūsų įprastą gyvenimą triukšme, kaip jis mus veikia. Autorė knygą užbaigė aprašydama kaip ji surado sau tinkamą balansą tarp labai žemiškų dalykų tokių kaip: pinigų užsidirbimas, komunaliniai mokesčiai, bendravimas su žmonėmis ir gyvenimas nuošaliai, tyloje. Gyventi pagal savo prigimtį yra įmanoma, net tuo atveju kai ji visiškai nesiderina su šių dienų kontekstu – multitaskinimo, nesibaigiančios darbų eilės, netylančio el. pašto ir mobilaus telefono.
Skaitydama šią knygą aš radau patvirtinimą, kad šių dienų gyvenimas verčiantis per galvą, nuolat kažkur skubant, kuomet aplink mus supa begalės garsų išties gali varginti, bet man pritrūko daugiau atsakymų kaip surasti ramybę , tačiau gal Jūs juos rasite.
Nugarėlė: Tylos knyga“ – savita meilės istorija. Meilės tylai ir vienatvei, kuri negąsdina, priešingai – grąžina mums tai, ką esame seniai praradę. Įsiklausymą į save, vidinę ramybę, nuostabius pojūčius, kuriuos tyla išryškina ir paaštrina. Balsus, kylančius iš mūsų pačių vidaus. Galiausiai tyla – ir religinis potyris, sąlyga stiprėti ir skleistis dvasiai.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 408
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu
Sara Maitland „Tylos knyga“
Patinka(1)Nepatinka(0)