Knygų apžvalgos

Margaret Atwood „Liudijimai“

Kai tik pamačiau, kad jau išleistas „Tarnaitės pasakojimo“ tęsinys užklupo dvejopi jausmai. Vienas iš jų buvo smalsumas, kitas iš jų dvejonė ar ir ši knyga bus painios stilistikos kaip anoji. Nors siužetas kaip ir aiškus, jame pasakojama apie Gileado diktatūrą, siaubingą moterų padėtį, bet pats tekstas pirmojoje dalyje buvo tarsi suveltas, buvo painių momentų, o būtent tas šiek tiek gadino skaitymo malonumą, nes kartais jaučiausi pasimetus.
Iš karto galiu pasakyti, kad antroji dalis, bent man netikėtai, yra be galo aiški ir struktūruota, todėl to skaitymo veltinio nebėra. Šioje knygoje yra rašoma apie Gileadą prarandantį savo galią, liguistus bandymus išlaikyti valdžią. Šią knygą sudaro trijų veikėjų pasakojimai, Agnesės, Deizės, merginų, kurios gimė ir augo Gileade, bei tetos Lidijos. Man teta Lidija yra ypatinga veikėja, kuri tarsi ledo gabalas, bet momentais pasirodantis žmogiškumas, teikia viltį, kad dar ne viskas prarasta, todėl jos liudijimai skaitėsi įdomiausiai. Juose atsiskleidžia jos praeitis, sprendimų priežastys, išgyvenimai, požiūris.
Knyga man tirpo rankose, užkabino nuo pirmųjų puslapių. Labai patiko, konkretumas, aiškumas, nesu aš miglotų pasakojimų didelė gerbėja. Ši dalis neperkrauta veikėjais, tikrai nereikia atsiminti visų tarnaičių gyvenimo istorijų ir smulkių niuansų, nes rašoma apie pagrindinius veikėjus. Mačiau skaitytojų diskusijas, ar reiktų perskaityti dar kartą pirmą dalį, tai manau tokios būtinybės nėra. Na nebent jau atmintis visiškai nelaiko.
Man antroji dalis nei kiek nenusileidžia pirmajai, o gal net ir pranoksta. Knyga verčianti susimąstyti apie kokią beprotybę gali sukelti kažkieno neadekvatus noras valdžios, kaip ramūs ir laisvi gyvenimai gali tapti kančia, kiek sudaužytų likimų, galų gale ar susiformavusios asmenybės tokiame rėžime gali keistis. Kartais susimąstau, kad mūsų realus gyvenimas momentais labai priartėja prie šio idėjino žiauraus pasaulio ir tai labai gąsdina.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 416
Knyga: gauta iš leidyklos „Baltos lankos“
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *