Knygų apžvalgos

Sigita Valevičienė „Motinystės kelias“

Šią knygą jau daug kartų buvau pakilnojus, pavarčius ir atgal padėjus, kol vieną dieną užtaikiau ant nepadoriai geros akcijos ir tokiu labai pragmatiniu būdu ji pateko į mano rankas. Visa knyga labai dvasingas žvilgsnis į moteriškumą ir motinystę.
Knygos didelė dalis yra skirta motinystės kontekstui, tačiau autorė apžvelgia ir kitas moteriško gyvenimo patirtis – menstruacijas, pirmuosius lytinius santykius, kurios dažnai būna ir traumuojančios. Autorė žvelgia į moteriškumą labai subtiliai, giliai, nagrinėjami moteriškumo pradai, kilmė. Nevengiama pasigilinti į problemas, tokias, kaip: persileidimai, kūdikio netektis, depresijos po gimdymo. Man labai patiko, kad šioje knygoje tikrai platus skyrius yra skirtas vyrams neštumo metu, nes jie kaip ir svarbūs vienok, bet iš kitos pusės kažkokiam antram plane, o finale net patys nesupranta kokia jų paskirtis šiuo laiku. Moteriškumas ir motinystė yra labai individuali patirtis, kuriai ne visada paprasta atsiverti, joje gausu pasilyginimo su kitomis moterimis, siekti tobulumo vaiko auginime. Labai man patiko mintis, jog vaikui užtenka pakankamai geros mamos ir visai nereikia tobulos. Man ši frazė yra absoliutus gėris visose gyvenimo srityse, nes pastangos yra labai sveikintinas dalykas, tačiau savigrauža ir kaltinimas savęs – prastas pasirinkimas, su laiku atimantis džiaugsmą gyventi.
Visgi ištroškusiems pragmatiškumo ir aiškumo šioje knygoje jo gali pristigti. Šiek tiek gaila, kad toks dalykas kaip cezario operacijos dar kartą yra sutraktuojamos kaip „pralaimėjimas“, nors jų statistika yra maždaug kas ketvirtas gimdymas. Žinoma, šiam reikalui nerealu tikėtis palankaus požiūrio, nes pati autorė yra baigusi dulų mokymus, palaiko natūralius procesus, negaili kritikos šiuolaikinei medicinai, tačiau visgi negalim užsimerkti prieš statistiką ir tai, jog cezario pjūvis ne kai kada kažkam nutinkantis dalykas, o labai dažnas būdas naujam žmogui ateiti į šį pasaulį.
Tai iš ties nebuvo man idealiai tinkanti knyga, nes kai kuriuos dalykus aš regiu žymiai paprasčiau, nekvaršinu sau galvos būties klausimais, man dažnai pavyksta išgirsti save ir aš esu tas žmogus, kuris nors ir sunkiai, bet tikrai gali pasakyt „ne“ dalykams, kurie man nereikalingi, tačiau toms moterims, kurios ieško moteriškumo, gamtiškumo ir natūralumo, ši knyga gali būti labai artima.
Nugarėlė: Smalsiai merginai ši knyga padės pažinti moterystės paslaptis, besilaukiančiai moteriai – rasti atsakymus, kas su ja vyksta, mažylį praradusiai mamai – nuraminti perštinčią širdį, vaikus auginančiai mamai – perprasti motinystės dėsnius, vyrui, tėčiui ar psichologui – sužinoti, kas dedasi slapčiausiose moterų širdies kertelėse nuo paauglystės iki brandos.
Sigita Valevičienė – keturių vaikų mama, jungiškosios krypties psichologė. Gilinasi į nėštumo, motinystės temą. Škotijoje baigė dulų ir hipnogimdymų mokymus. Ruošia poras gimdymui ir motinystei. Konsultuoja besilaukiančias ir pagimdžiusias moteris. Sigita tiki, kad motinystė yra transformuojanti moters kelionė, kuri skatina kurti ryšį ne tik su vaikeliu, bet ir su pačia savimi.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 304
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *