Knygų apžvalgos

Clare Pooley „Tiesą pasakius“

Kai tik pamačiau šios knygos anotaciją labai užsinorėjau ją perskaityti. Man patinka knygos, filmai, istorijos apie likimo ženklus, mistinius sutapimus, laiškus nepažįstamiesiems, laiškus sau į ateitį. Žodžiu aš prie burtininkių kažkiek. Ši knyga žadėjo, jog skaitytojas po šios istorijos susimąstys, o būtent pats siužetas domino labiausiai.
Istorija užsikuria, kuomet garbaus amžiaus, kadaise buvęs žymus dailininkas Džiulianas, kavinėje palieka sąsiuvinį pavadinimu „Nuoširdumo projektas“. Jame palikęs pirmąjį įrašą apie savo gyvenimą, klaidas, sudėtingus santykius. Judant knygos puslapiais, vis nauji veikėjai randa šį sąsiuvinį ir jį papildo savomis gyvenimo istorijomis. Vėliau persipina jų visų gyvenimai, buvę po vieną, palaipsniui jie ima vis labiau bendrauti, o tame bendravime atsiskleidžia daug jautrių išgyvenimų, klaidų pripažinimo.
Knygoje paliečiamos kuo įvairiausios aktualios šių dienų temos: vienatvė, priklausomybės, santuokos bėdos, sunki ir alinanti motinystė, pritapimo prie sociumo krizė, socialinių tinklų dvilypumas. Iš tiesų gal turėjau šiai knygai didesnius lūkesčius nei derėjo, bet ja kažkiek nusivyliau, nes per labai dideles ir jautrias temas autorė tiesiog šuoliavo. Norėjosi gylio. Norėjosi daugiau tikrumo, bet veikėjų portretai buvo ganėtinai šabloniški, tokie, kad atrodo visi jau kažkur girdėti ir matyti.
Kas mane labai nustebino, tai autorės žodis, kuriame ji atskleidžia, kad priklausomybių problema jai labai artima, nes pačios patirta asmeniškai, bet kažkaip tekste ir veikėjų portretuose neradau tos išjaustos problemos. Jeigu dabar galėčiau keliauti, drąsiai šią knygą imčiau į lėktuvą, ar skaityti po palme. Temos rimtos, bet smegenų neapkrauna. O aš matyt buvau nusiteikus gilesniam žvilgsniui, todėl lūkestis ir realybė prasilenkė.
Knygos idėja ir siužetinė linija yra patraukli, problemos paliestos labai opios ir svarbios, bet man pritrūko jautresnio ir gilesnio žvilgsnio į visa tai, tačiau, tai tik mano nuomonė, o galbūt kitas skaitytojas ras šioje knygoje visko pagal savo skonį.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 368
Knyga: gauta iš leidyklos „Baltos lankos“
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *