Knygų apžvalgos

Gilly Macmillan „Auklė“

Pajaučiau, kad atėjo metas aštresniam skaitiniui. Knygos viršelis keliantis šiurpą, o anotacija žadėjo įtampą. Man šis viršelis toks įjungiantis vaizduotę, kalbantis pats už save, intriguojantis paslaptimis.
Džoselina po sunkių asmeninių išgyvenimų su dukra Rube grįžta į gimtuosius namus Leik Holo dvarą. Ten jos laukia motina su kuria santykiai nuo pat vaikystės yra įtempti, sudėtingi, tačiau visą vaikystę Džoselina leido auklės Hanos globoje. Hana mergaitei buvo beprotiškai artima, bet vieną dieną Hana dingsta iš Leik Holo nieko nepaaiškinus. Ieškodama atsakymų ir priežasties, kodėl Hana dingo, Džoselina išgirsdavo šaltą motinos atsakymą, jog ji yra kalta dėl auklės išvykimo, bet jokios detalės jai nebūdavo atskleistos. Kai jau atrodė, jog ši istorija bus pamiršta, šalia Leik Holo, ežere atrandama kaukolė. Detektyvai pradeda tyrimą, o Džoselina vėl grįžta prie šeimos paslapčių ir intrigų.
Knygoje veikėjai gana ryškūs – Džoselina jautri, kiek naivoka, o jos motina skvarbaus ir aštraus proto, nespinduliuojanti švelnumo, tačiau be galo mylinti savo anūkę, ir dėl jos pasiryžusi padaryti viską. Šios knygos ašis tai manipuliacijos, psichologinis teroras, sudėtingi dukros ir mamos santykiai, praeities nuoskaudos ir intrigos.
Man patiko aiškus siužetas, tempas, veikėjų metamorfozės, tačiau negalėčiau pasakyti, kad knyga stingdė kraują ar,kad alpau nuo įtampos. Tikrai ne. Manau, kad didesnis fokusas yra skirtas sudėtingiems santykiams, o pats nusikaltimo tyrimas tai toks epizodinis ir tikrai nėra esminis, todėl painių detektyvų fanams gali pritrūkti painiavos ir vedžiojimo už nosies. Man ši knyga yra stiprus viduriukas – skaitėsi įdomiai ir sparčiai, bet vargu ar ilgam išliks atmintyje.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 432
Knyga: gauta iš leidyklos „Baltos lankos“
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *