Knygų apžvalgos

Eddie Jaku „Laimingiausias žmogus Žemėje: Aušvicą išgyvenusio šimtamečio atsiminimai“

Pastaruoju metu knygų apie Aušvicą leidžiama išties nemažai. Teko matyti visokių nuomonių – tai jų per daug, tai stokojančios autentiškumo, bet skaitytojų tarpe šios knygos yra skaitomos, populiarios. Laikas nuo laiko ir aš imuosi šios tematikos knygų, nors kiekvieną jų pasakoja skirtingų likimų istorijas, bet kartu yra ir labai panašios, o šioji knyga man išsiskyrė autoriaus ir skaitytojo santykiu.
Eddie Jaku laikė save vokiečiu ir mylėjo Vokietiją, tačiau šalyje nuolat didėjo neapykanta žydams. Su kieviena diena darėsi vis neramiau, žydai buvo engiami, žlugdomi jų verslai. Krištolinė naktis, buvo lemtingas įvykis Eddie. Sumuštas jis pateko į koncentracijos stovyklą. Autorius pasakoja apie savo šeimą, santykius, siaubus patirtus Aušvice ir kas jam padėjo išgyventi, bei kaip gyvenimas klojosi toliau. Man labai buvo įdomu skaityti apie tai, kaip jam pavyko atsitiesti, bei susigyventi su šia baisia patirtimi.
Ši knyga yra labai dinamiška, jautri ir atvira. Eddie su mirtimi prasilenkė ne kartą ir ne du, kartais visiškų atsitiktinumų dėka jam pavykdavo išlikti gyvam, tačiau vis tiek jo lemtis paženklinta netekčių, neteisybės, traumuojančios patirties. Tai autobiografinė istorija. Autorius ne kartą kreipiasi į skaitytoją, primindamas apie gyvenimo grožį, vertybės. Gal vieniems skaitytojams ta atrodys banalu, bet kitiems tai gali būti įkvėpimas, kaip išgyvenus tokį siaubą sugebėti savyje rasti stiprybės ir paskatų jaustis laimingam. Man labai patiko mintis, kad skriaudėjams didžiausias kerštas yra matyti savo aukas laimingas. Man atrodo, kad dabartinėje visuomenėje tai labai aktualu taip pat. Ir dar daug puikių gyvenimiškų įžvalgų galima rasti šioje knygoje.
Ši knyga yra ne tik apie nacių žiaurumą, Aušvico beprotybę, bet kartu apie žmogiškumą, tvirtybę, sugebėjimą įžvelgti gyvenimo grožį, kuomet viskas griūna. Eddie Jaku 2019 metais kalbėjo „TEDx“ ir ši kalba įkvėpė tūkstančius žmonių. Man ši knyga yra puikus derinys istorijos, autobiografijos ir šviesaus požiūrio į gyvenimą.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 192
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *