Knygų apžvalgos

Monika Budinaitė „Kanifolijos dulkėse“

Dar viena Monikos Budinaitės knyga mano rankose. Man jos kūryba labai išskirtina, savotiška, turinti keistumo, bet nenušokanti nuo pažįstamos realybės. Knygų lentynoje turiu dar vieną neskaitytą jos knygą ir kažkaip net šiek tiek taupausi. Veikėjų portretų gylys – mane visada paperka.
Turėję stulbinamas karjeras, populiarūs ir gabūs šokėjai pasitinka kraupų likimą. Gerda uždusinus brolį, vakarieniauja ir geria šampaną, tolimesniuose puslapiuose atsiskleidžia šio poelgio motyvai, priežastys. Kas privertė tokiam kraupiam nusikaltimui?. Buvę labai artimi, dvyniai jautė vienas kitą, išgyvenę praeities sunkumus, turėję drauge pasitikti šlovę ir gražią ateitį jie viską praranda. Ši istorija turi labai daug psichologinių aspektų ir paliečia labai daug temų – bohemos, meilės, pritapimo, keršto. Ši knyga apie pražūtingus santykius, taip pat paliesta psichinės sveikatos problema.
Gerda paslaptinga, tvirta, ryžtinga ir skaitytojui ji atsiskleidžia lėtai, bet finaliniuose puslapiuose galutinai viskas paaiškėja. Pabaiga įsimintina ir tiesiog, tai knyga, kurią galima aptarinėti iki išnaktų ir kiekvienas skaitytojas veikėjus vertins vis kitaip, su savomis įžvalgomis ir vertybėmis.
Man labai patiko kokias temas palietė rašytoja, bet vietomis buvo nuobodoka ir norėjosi sparčiau, greičiau vystomo siužeto. Mano skoniui buvo kiek lėtoka istorija, bet skaitytojams, kuriems patinka lėtos knygos, nišinės, kurie ieško kažko keisto – tai galėtų būti puikus pasirinkimas.
Metai: 2014
Puslapių skaičius: 288
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *