Knygų apžvalgos

A.F. Steadman „Skandaras ir raitelio šmėkla“

Neskaitau dažnai jaunimo literatūros, bet kadangi prieš kurį laiką turėjau progą perskaityti pirmąją šios serijos dalį, išėjus antrai, bei sulaukus pasiūlymo perskaityti iš leidyklos, nelikau abejinga. Kadangi pati auginu vaiką, puikiai suprantu, kad knygos formuoja pasaulėžiūrą, vertybines nuostatas, todėl man svarbu, kad knyga  ne tik būtų skaitoma (kas jau yra puikus pasiekimas), bet ir perduotų tam tikrą žinutę.

Pati istorija sukasi apie jaunuolį Skandarą, kuris turi antgamtinių sugebėjimų valdyti išskirtiną stichiją. Dėka savo sugebėjimų gyvena saloje, kurioje treniruojasi su vienaragiais, užmezga gilų ryšį, tampa lojalūs ir ištikimi vienas kitam. Pirmoje dalyje Skandaras buvo nedrąsus vaikinas, palikęs savo šeimą ir bandęs pritapti naujoje aplinkoje. Šioje dalyje jis žymiai drąsesnis ir veržlesnis, pasitikintis savo jėgomis.

Saloje gyvena prijaukinti ir laukiniai vienaragiai, kurie yra laikomi nemirtingais. Vieną dieną pradeda kristi negyvi laukiniai vienaragiai. Dėl turimų Skandaro sugebėjimų valdyti mirties stichiją, daugumos akys krypsta į retus mirties stichijos valdytojus. Skandaras supranta, kad už viso to slypi žymiai daugiau ir bando visomis išgalės pasitelkiant draugus, gelbėti salą. Vyksta daug draugystės išbandymų, kovų – tiek vidinių, tiek išorinių.

Man pačiai buvo įdomiausia skaityti apie Skandarą ir jo šeimą, palikęs mylimą tėtį ir seserį, bando išsaugoti ryšius. Sesuo pati svajojusi tapti vienragio valdytoja nepatenka į salą ir yra priversta stebėti brolio gyvenimą iš šalies, bet šioje dalyje jai taip pat atsiranda proga pakeisti savo likimą.

Knygoje siužetas spartus ir pakankamai aiškus, stipriai išreikšta šeimos santykių tema. Sudėtingi ir nuviliantys santykiai su mama, mokymasis prarasti ir išsaugoti tai, kas brangu. Manau turtėtų patikti tiems, kuriems patiko Haris Poteris.

Metai: 2023

Puslapių skaičius: 396

Knyga: gauta iš leidyklos

Vertinimas: 3/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *