Perskaitytos knygos

Mark Haddon “Dėmė”

demeVertinimas: 2/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Pagaliau baigiau skaityti! Jau tokia pirminė reakcija, vadinasi aplodismentų bus ne daug. Jei kam įdomu, kodėl nemečiau skaityti, tai šiaip aš nemėgstu mesti įpusėtų darbų.

Na, o dabar apie pačią knygą. Nėra intrigos, o kai jos nėra , nėra motyvacijos skaityti. Atrodo skaitai, lyg ir nieko, bet nejučia galvoji ką veiksi, kur eisi, ką pirksi maximoj, tada tris kartus pažiūri socialinius tinklus, užsikaiti arbatos, vėl skaitai, bet iš tiesų grybauji. Kiek teko peržvelgti blog’ų atsiliepimų apie šį kūrinį, daugeliui pritrūko „kažko“. Net sunku rašyti apie ką čia viskas buvo: šeima, santykiai, keistuoliai, melas, meilė, seksas, gėjai, išdavystės. Viskas, kas beprotiškai jautru ir aktualu, bet pateikta be jokios prasmės. Siekis aprašyti sudėtingo charakterio asmenybes – pavyko, bet visas siužetas tai, pakalbėjimas, paverkimai ir susitaikymai su begale dialogų, kurie dažnai beprasmiai. Tikėjausi gyvenimiškos ironijos, kritiško žvilgsnio, bet taip ir pabaigiau knygą, nieko įspūdingo nesulaukus. Pora įdomesnių minčių, bet skaitant labiau laukiau pabaigos, nei kas bus toliau.

Kam ši knyga galėtų būti įdomi? Galėčiau spėti tiems, kas mėgsta giliai knaisiotis analizuojant tarpusavio santykius. Aš tikiu, jog rašytoju gali būt tik išrinktieji, už tai laukiu ką autorius pateiks ir kaip mane nustebins, todėl elementariam tekste perdėtai neieškau kažko, ko galbūt nėra. Be abejo, teko susidurt su žymiai įtaigesniais tekstais, kurių mintys lieka ne tik galvoje, bet ir širdyje.

Oficiali versija: Markas Haddonas (gim. 1962) – anglų romanistas ir poetas. Oksfordo universitete studijavo anglų kalbą ir literatūrą. Nuo 1987 m. M. Haddonas sėkmingai rašo ir iliustruoja knygas vaikams, kurios yra sulaukusios daugybės apdovanojimų. Haddonas yra milžiniško populiarumo sulaukusio romano „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ autorius. „Dėmė“ yra antroji autoriaus knyga suaugusiems. Dėmė – tai neįprastai atvirai papasakota istorija apie ką tik į pensiją išėjusį, baimių kupiną Džordžą Halą ir jo šeimą: žmoną Džinę, užmezgusią meilės romaną su jo buvusiu kolega Deividu, dukterį Keitę, kuri viena augina mažametį sūnų ir ruošiasi tekėti už Rėjaus, vyro iš žemesnio nei jų šeima visuomenės sluoksnio, ir sūnų Džeimį, gal per vėlai suvokusį, kad iš tikrųjų myli savo vaikiną Tonį. Džordžas įsitikinęs, kad gydytojo diagnozuota egzema ant jo šlaunies yra mirtinas vėžys, todėl bando jį pats pašalinti žirklėmis nė nesusimąstydamas, kokių padarinių šis jo poelgis gali sukelti. Marko Haddono pasakojimo magija – realizmas su nemaža doze patoso ir humoro. Tai neeilinis pasakojimas apie visos šeimos išgyvenimus susiduriant su psichine liga sergančiu artimuoju. „Dėmė“ itin linksma knyga, nors kai ją skaitai, nesi tikras, ar verkti, ar juoktis.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 320

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *