Knygų apžvalgos

Joanna Faber, Julie King „Kaip kalbėti su mažais vaikais, kad jie klausytų: išgyvenimo gidas tėvams, auginantiems 2-7 metų vaikus“

Kartais jaučiu, kad esu „atsikandus“ knygų apie tėvystę, nes dažniausiai knygos sau, o gyvenimas sau. Visgi meluočiau jei sakyčiau, kad netaikau kai kurių metodų, bendravimo gudrybių, apie kuriuos buvau skaičiusi knygose apie vaikų auklėjimą. Kaip bebūtų vis dažniau vadovaujuosi intuityviu pajautimu. Matyt patirtis daro savo. Ir supratimas, kad universalių sėkmės ir laimės formulių nėra.
Pasibaigus jaukiam kūdikystės etapui prasideda vaiko identiteto ir savęs supratimo kelionė. Daug irzlių emocijų, troškimas viską daryti būtinai kitaip, amžinas „ne“, tampa tiesiog dienos rutina. Kai pamačiau šią knygą, supratau, kad turbūt nieko itin naujo nesužinosiu, bet kirbėjo viltis, kad, o gal ten rasiu patarimus kai išgyventi tas kasdienes situacijas, kai vaikas nori bėgti į priešingą pusę, kai viskas netinka, o problemos sprendžiamos makaluojant mažais kumštukais.
Iškart pasakysiu, kad tai ne ta knyga, kuri pakeis stebuklingai vaiko elgesį, nes kas būdinga įprastai raidai, tas ir liks, bet ši knyga – gali pakeisti tėvų elgesį. Autorė pateikia gyvenimiškas situacijos kuomet vaikai užsispiria ir pateikia galimus sprendimo variantus, būtent kaip kalbėti su vaiku tada, kai jis nėra sukalbamas. Tų situacijų yra begalės – karas prie stalo, konfliktai su broliais ir sesėm, apsipirkinėjimo džiaugsmai . Man patiko, kad autorė ne tik advokatauja vaikams, bet ir supranta tėvų nuovargį, emocinį ir fizinį išsekimą, bando surasti balansą tarp pagarbaus vaiko poreikių užtikrinimo ir tėvų emocinio komfortabilumo.
Negalėčiau šios knygos priskirti kažkuriai auklėjimo srovei. Ir tai didelis privalumas, nes nesijaučiu, kad vaiką auginu pagal tam tikrą metodika – 100 proc. Yra kam prijaučiu prieraišioje – pagarbioje tėvystėje, visada stengiuosi išklausyti ir įvardinti vaiko jausmus, bet tiesiog ne visada pavyksta, kaip ir ne visada tai tinka.
Taip ir ši knyga, ji stengiasi kuo plačiau aprėpti įvairias situacijas ir pasiūlyti kaip išspręsti konfliktus ir sudėtingas emocijas, bet net pati autorė pripažįsta, kad būna visko ir kartais reikia tiesiog išbūti.
Man patiko knyga. Kai kurių skyrių norėjosi platesnių ir išsamesnių, bet šios knygos dėka bendravimas su vaiku tapo dar labiau žaismingesnis, o tai dažnai ir yra raktas, kaip neužkaitinti emocijų per daug.
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *