Knygų apžvalgos

Tiffany Jenkins „Kaifuotoja: tikra, gniaužianti kvapą istorija apie dvigubą narkomanės gyvenimą“

Vos tik pamačiau šią knygą, užsinorėjau perskaityti. Labai mėgstu biografines knygas apie išskirtinius gyvenimo klystkelius, supurtančias patirtis. Knygą skaičiau per jos populiarumo bumą, bet apžvalgą guldau tik dabar, todėl apžvalga bus ne ant karštųjų, o gerokai susivirškinus istorijai.
Tifanei mokyklos laikais neblogai sekėsi, gyvenimas kaip ir turėjo būti gražus, bei kryptingas. Visgi jos istorija prasideda nuo kalėjimo blykstės, suėmimo ir atsidūrimo už grotų. Tifanė – narkomanė, kuriai narkotikai jau sugriovė gyvenimą. Įkalinta už daugybę smulkių ir ne tokių smulkių nusikaltimų, patiria abstinencijos periodus, per kurios nori žudytis, bet jiems praėjus vėl bando išgyventi. Santykiai su šeima gerokai sutrūkinėję, praeityje turėtas geras vardas gerokai suteptas ir niekas nebetiki, kad Tifanei gali pavykti atsitiesti, taip pat ir ji pati savimi galutinai nusivylus.
Buvimas kalėjime reikalauja šiokių tokių išgyvenimo įgūdžių, nuovokos su kuo turėti reikalų naudinga, o ką geriau apeiti. Kelionė po reabilitacijos klinikas, trumpi skambučiai su šeima, nusivylimas kitų akyse, tai naujasis gyvenimas, o baisi gėda Tifanės kasdieninė palydovė.
Tai memuarų knyga apie gyvenimo užribį, pramuštą dugną. Narkotikų paveikto žmogaus dvigubą gyvenimą, kuris pamažu atsiduoda priklausomybei, atimančiai vis daugiau gyvenimo ir laisvos valios.
Man knyga labai patiko, ypač kokiu šmaikščiu, ironišku stiliumi ji parašyta. Puslapiai tiesiog tirpte tirpo, manau, man tai viena geriausių šių metų knygų.
Metai: 2023
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *