Knygų apžvalgos

Virginija Rimkuvienė „Jis vadina mane mama“

Mėgstu knygas, kurios pasakoja motinystės istorijas. Ypatingai tas, kuriose motinystė aštri, nestandartinė, apipinta jausmais, kurie nėra pūkuoti, rožiniai, o parodantys visa kitą pusę, nei esame įpratę matyti. Kai tik pamačiau šią knygą, labai užsinorėjau perskaityti.

Tai istorija apie Artūrą. Vaiką, gyvenantį vaikų namuose, kurio globos imasi Virginija. Virginija turi šeimą, kelis vaikus, vyrą, sustyguotą ir ramų gyvenimą. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad su Artūru nebus lengva. Vaikas tapo šeimos dalimi, bet niekada nebuvo įvaikintas. Virginiją vadino mama, bet nebuvo vadinamas sūnumi. Nepaisant to jam buvo atvertos jaukių namų durys ir jei tik būtų norėjęs, o gal mokėjęs gyventi kitaip, viskas būtų susiklostę kitaip. Vaiko globa nuo pat pradžių buvo pilna iššūkių ir neramumų, dingimai, vagystės, reikalai su policija. Dažnai Artūro bėdos užgoždavo biologinius vaikus. Virginija buvo jam tarsi mama, kuri traukdavo iš visų gyvenimo negandų, bandė jam kurti tvarkingesnį gyvenimą, bet ramus kelias nebuvo Artūro likimas. Vos tik atrodydavo, kad reikalai taisosi, nutikdavo dar vienas blogas pasirinkimas, dar vienas klystkelis.

Skaitant knygą kilo daug klausimų, vienas iš jų, kodėl turint ramų gyvenimą, į namus įsileidžiamas žmogus, kuris neaišku kas yra: draugas ar priešas. Artūro santykis su Virginija labai selektyvus, o pati Virginija jam iš tiesų labai atsidavus. Kas tai? Motinos meilė? Prisirišimas? Noras skleisti gėrį?.

Man patiko knyga, nes ji nuolat kelia klausimus. Vis permąstydavau ar aš taip galėčiau? Kurioje vietoje trūktų mano kantrybė. Galų gale ar šis elgesys buvo dėl to, kad jis augęs vaikų namuose, o jei taip elgtųsi biologinis vaikas, ar visuomenė vertintų kitaip?.

Tai knyga apie santykius, atsidavimą, peržengtas ribas. Ją perskaičius galima diskutuoti, kvestionuoti dar labai ilgai, o kas įdomiausia, kad šis santykis buvo realus, o ne tik fantazijų vaisius.

Metai: 2022

Puslapių skaičius: 256

Knyga: nuosava

Vertinimas: 5/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *