Knygų apžvalgos

Ruta Sepetys „Druska jūrai“

Aš sakau: Taip jau gaunasi, kad knygas skaitau greičiau nei jas aprašau ir nors vasara beveik pasibaigus, bet šią knygą skaičiau pliaže. Mhm.. Na kaip pliažinis skaitinys tai tikrai nelabai taiklus pasirinkimas, nes atmosfera jūra – saulė – smėlis, o knygos puslapiuose dramų drama ir kova dėl išgyvenimo.
Siužetas apie keturis žmonės lietuvę, lenkę, vaikiną iš Rytų Prūsijos ir vokietį jūreivį. Knygoje aprašoma kaip gavę leidimą evakuotis žmonės bėga į laivus plaukiančius į Vokietiją. Jie nežino ar bus priimti į laivus, ar teks palikti artimuosius, kas jų lauks ateityje, o visame šiame kontekste dėliojasi minėtų veikėjų gyvenimai, santykiai, praeities fragmentai.
Tai knyga, kuri parodo koks svarbus žmogiškumas, kiek daug verta laisvė.
Šios knygos didelis privalumas – autentiškumas, nes laivo „Wilhelm Gustloff“ tragedija yra reali, palietus daugybės žmonių gyvenimus.
Siužetas pasakojamas iš šių keturių veikėjų perspektyvos, trumpais skyreliais. Aš labai mėgstu tokio tipo pasakojimą, bet šį kartą man per staigiai kito veikėjai, tik įskaitau į vieno mintis, jau kito fragmentai.
Man knyga patiko, tai ne pirma R. Sepetys knyga, kurią skaičiau ir manau tikrai nebus paskutinė.
Knygos nugarėlė sako: 1945 m. pradžioje puolant sovietų kariuomenei vokiečių karinės pajėgos chaotiškai traukiasi į Vokietiją. O kartu su jais nuo smurto bėga gyventojai iš Rytprūsių ir Baltijos šalių. Praradę gimtuosius namus, netekę artimų ir mylimų žmonių, baimės ir nevilties kaustomi pabėgėliai skuba į Gotenhafeno ir Pilau uostus, kur laukia evakuacijai parengti laivai. Tačiau vietos juose užteks ne visiems. Paliktieji pasmerkti neišvengiamai lemčiai. Tačiau ir Baltijos jūroje tyko pražūtis nuo rusų povandeninio laivo torpedų.
Metai: 2016
Puslapių skaičius:320
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *