Ši knyga sušmėžuodavo man prieš akis nuolat. Tai kokiame podcast‘e paminėta, tai kažkas įsideda į storius, tai pažįstamų rate pamini. Taip pat esu girdėjusi ir apie dėkingumo praktikas, kaip jos keičia gyvenimą. Tiesą pasakius ir pati jas taikau sunkesniais momentais, stengiuosi rasti už ką padėkoti ir išties kažkas galvoje persitvarko, gal ne tą pačią akimirką, bet randasi daugiau išminties ar bent jau susikuria atstumas nuo problemų.
Apie ką ši knyga – išduoda pats pavadinimas, apie dėkingumą. Gera būti dėkingu laimės akimirkomis, bet rasti dėkingumo po nelaimių, nesėkmių visa kas kita. Kai natūraliai gaunasi susigūžti, pykti ir kaltinti, atrodo iššūkis rasti dėkingumo pusę. Autorius būtent tą ir siūlo, rasti jėgų ir motyvacijos dėkingumui. Pagrindinė knygos mintis, kad nėra nei absoliučiai gerų dalykų, nei absoliučiai blogų. Viskas yra dviprasmiška, todėl pati sveikiausia būsena yra neutrali – kai esi nei per daug laimingas, nei nusiminęs. Taip pat kažkieno sėkmė, kito nelaimė, o pralaimėjime galima rasti savotiško laimėjimo.
Autorius per daugybę pavyzdžių ir istorijų bando skaitytojui pasakyti, kad pats adekvačiausias dalykas gyvenime yra balansas, kuris susikuria per du polius, kai nutinka kažkas gero, tada blogo ir taip gyvenimas natūraliai vingiuoja. Kai kurie pavyzdžiai atrodo makabriški, gal net šokiruoja, bet su dauguma jo minčių aš sutinku ir pati stengiuosi į gyvenimą žvelgti su dėkingumu, išlaikant balansą.
Būna tokių gyvenime periodų kai atrodo tiek daug darai ir veiki, bet rezultato nėra, neateina tas atlygis, kurio norėtųsi. Manau toks periodas, kai daug nori, bet neturi, yra labai tinkamas šiai knygai, nes tikiu, kad ji padeda surasti už ką galime būti dėkingi čia ir dabar, pajusti kiek daug iš tiesų turime.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 240
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu