Knygų apžvalgos

Maria Semple „Kur tu pradingai, Bernadeta?“

Aš mėgstu gyvenime ironiją, sarkazmą, todėl dažnai pasitelkiu aplinkybių filtrą, tam kad per daug nepersistengti ir neįžeisti, neprikalbėti per daug bei per aštriai. Knygų pasaulyje gana retai į rankas papuola komiškos, ironiškos knygos. Dažniausiai mano skoniui būna per švelnu arba kaip tik viskas pavirsta į keiksmus, kažkokį brutalumą. Kai pamačiau šią knygą, labai susidomėjau, nes anotacija žadėjo ekscentrišką, sąmojingą istoriją.
Tai knyga apie šeimą – Bernadetą, jos vyrą Eldžį ir penkiolikmetę dukrą Bi. Bernadeta išskirtina asmenybė, miestelio bendruomenės akimis ji gerokai save pervertina, nesistengia įsilieti į visuomeninį gyvenimą ar būti visiems draugiška, miesto mamos ją nuolat apkalbinėja, nes Bernadeta išties mieliau renkasi minimalistinį bendravimą, o atsiradus reikalui bendrauti nevynioja žodžių į vatą, neslepia antipatijos, nevengia būti ironiška. Bi labai gabi ir sumani mergina, kuriai už gerus mokymosi rezultatus tėvai pažadėjo taip trokštamą kelionę į Antarktidą. Nors Bernadeta kaip sumanydama vengia bendravimo su pašaliniais žmonėmis, tačiau sutinka vykti į šeimyninę kelionę, tačiau prieš pat jai įvykstant, pradingsta.
Ši knyga iš pirmo žvilgsnio komiška, bet bėgant puslapiais vis daugiau detalių aiškėja apie Bernadetą – jos praeitį, svajones, tikslus, patirtis ir pamažu viskas susilipdo į bendrą aiškų paveikslą. Tai labai gyva, pulsuojanti istorija. Veikėjų dialogai labai realistiški, tiesmuki, gyvenimiški ir kartais net sugraudinantys, taip pat daug sužinome apie Bernadetą iš šalutinių veikėjų bendravimo, laiškų, ataskaitų, aiškėja dingimo motyvai, priežastys. Dažnai skaitant komiškas knygas, smagus humoras tampa lėkštu, šios knygos siužeto metamorfozė į gilumą, platesnį veikėjų asmenybių atskleidimą, bet išsaugant lengvą polėkį.
Skaitydama vis pagalvodavau, kad ši knyga labai tiktų filmui ir pasirodo filmas jau yra, pastatytas 2019 metais, tokiu pat pavadinimu. Aš nemačiau, bet kai ieškosiu ko nors pažiūrėjimui, manau bus geras variantas.
Man patiko ši knyga, nes ji nuo pirmų iki paskutinių puslapių išlaikė susidomėjimą, neišsisėmė, netapo lengvai nuspėjama. Man patiko skaityti apie Bernadetos ir jos dukros santykius, kokie jie stiprūs, patiko realistiškas požiūris į vyro ir moters santykius, kokie jie yra sudėtingi, nors išoriškai atrodo viskas gerai.
Savotiško stiliaus ir siužeto knyga, bet tikrai labai geras balansas tarp sąmojo ir rimtų gyvenimiškų dalykų.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 368
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *