Knygų apžvalgos

Jane Harper „Sausra“

Aš sakau: Detektyvai nėra mano pats pačiausias žanras, todėl kai užsimanau šio žanro knygos – noriu išties geros. Man geras detektyvas tas, kuris nėra ištęstas, nenuspėjamas, o veikėjai stiprios asmenybės. Apie šią knygą skaičiau gerų atsiliepimų ir buvo tiesiog smalsu ar tikrai tai toks geras kūrinys.
Knyga prasideda, kuomet federalinis policininkas Aronas Falkas atvyksta į draugo Luko ir jo šeimos laidotuves. Visas miestelis yra įsitikinęs, kad pats Lukas yra žudikas. Luko tėvai paprašo Arono pasidomėti šiuo nužudymu, nes jaučia, kad galbūt viskas nėra taip kaip atrodo. Svarbu tai, kad pats Aronas nėra sutinkamas palankiai, nes praeityje pats yra siejamas su nusikaltimu. Knygoje kaip jau galima suprasti yra dvi laiko linijos: dabarties ir praeities, atsiskleidžiami du nusikaltimai, bei jų detalės. Pati atmosfera slogi, nes nepaisant nužudymo, mažą miestelį kankina sausra atnešusi neviltį ir nuostolius.
Knyga stipri tiek nusikaltimų narpliojimu, tiek veikėjų psichologiniais portretais, o tai suteikia realumą.
Kadangi laikas yra mūsų brangiausias turtas, tai ši knyga yra tikrai to verta.
PS: esu labai dėkinga „Baltų lankų“ leidyklai už galimybę perskaityti šią knygą 😉
Knygos nugarėlė sako: Alinančios sausros kankinamą Kievaros miestelį Australijoje ištinka nelaimė: vyras, pirma nušovęs žmoną ir vaiką, paskutinį šūvį skiria sau. Į geriausio draugo Luko ir jo šeimos laidotuves atvyksta Melburno federalinis policininkas Aronas Falkas, tačiau gimtajame miestelyje jį pasitinka atšiaurūs žvilgsniai. Gamtos stichijos ir žiaurios tragedijos išvarginti gyventojai dar atmena, kaip, įtardami kraupiu nusikaltimu, prieš 20 metų iš miesto jie išginė Falkus, ir tik Luko liudijimas tuomet apsaugojo Aroną nuo kalėjimo.
Nepaisydamas gyventojų priešiškumo ir norėdamas apmaldyti Luko artimųjų širdgėlą, Falkas imasi tirti šeimos tragediją. Aroną kankina klausimas: ar tai – desperatiškas sausros iškankinto ir vilties netekusio ūkininko poelgis, o gal priežastys slypi giliau? Kuo daugiau klausimų jis užduoda, tuo labiau veriasi seniai palaidotos miestelio paslaptys. Kievaros sąstingis apgaulingas, įtampa auga, kol susitvenkusi nutvilko klausimu: kas žiauresnis – įniršio apakintas žmogus ar nepermaldaujama stichija?
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 336
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *