Knygų apžvalgos

Rachel Joyce „Muzika Ilzei Brauchman“

Prieš imantis šios knygos mane lankė dvilypiai jausmai, norėjau paskaityti kažką netipinio, gilesnio, lėtesnio, bet kažkiek ir abejojau ar nebus per daug flegmatiška, ar neužsiliūliuosiu labiau nei norėčiau.
Ši knyga labai įvairialypė. Siužeto ašis – dviejų žmonių santykių istorija, kaip jie susipažįsta, kaip atsargiai bando vienas prie kito prieiti, tačiau vis atsitraukia. Šalia to labai man patikusi ir ryški simbolinė opozicija „išeik iš savo komforto zonos“ madai. Kartais gera likti tokiu kokiu esi, gyventi tai kaip įpratęs ir tai ne gėda, o savasties dalis.
Pasakojama istorija apie plokštelių pardavėją Franką, jo išskirtinę ir liūdesiu paženklintą vaikystę. Frankas susipažįsta su Ilze, kurios paprašomas moko muzikos, jie diskutuoja apie kompozitorius, kūrybą ir gyvenimą. Pamažu atskleidžiami skaudi patirtis, kuri neleidžia iki galo vienas kito suprasti ir priimti. Tai knyga apie draugystę, dėkingumą, pasiaukojimą, apie tokius dalykus, kurie tarsi jau ne madoje. Šioje knygoje santykiai tokie, kokių dabar reta – su nutylėjimu, kuklumu, ramumu tai labai kontrastuoja su dabartiniais įpročiais drėbti savo nuomonę negalvojant ar tai kažką įžeis, ar ne, pirmiau pasakyti, o tik vėliau pagalvoti.
Visur skubėjimo, siekimo tobulumo ir vartojimo kontekste ši knyga yra atokvėpis. Baigus skaityti dar kurį laiką mąsčiau apie tai, kaip svarbu gyvenime ne tik imti, bet ir duoti, ne tik kovoti už savo laimę, bet ir jos suteikti kitam, kartais net atimant iš savęs.
Ačiū „Baltos lankos“!.
Nugarėlė: 1988-ieji. Apgriuvusiame miesto skersgatvyje įsikūrusios šešios nedidelės krautuvėlės. Viena jų – muzikos parduotuvė, iki lubų prigrūsta plokštelių.
Jos savininkas Frankas daugeliui primena didelį švelnų meškiną. Dieną naktį jis padeda savo lankytojams ne tik išsirinkti reikiamą plokštelę, bet ir numalšinti kankinančias mintis, išgydyti skaudamą širdį. Frankas tiesiog jaučia, ko reikia atėjusiam.
Tačiau vieną dieną, ilgai žiūrėjusi pro langą, prie jo durų nualpsta paslaptinga mergina žaliu paltu. Ilzė Brauchman. Ji nieko nesupranta apie muziką, o Frankas pirmą kartą gyvenime nežino, kurią plokštelę jai pasiūlyti. Po kelių susitikimų Ilzė paprašo Franko išmokyti ją suprasti muziką. Ilgi jų susitikimai ne tik atskleidžia paslaptingą Ilzės istoriją, bet ir atveria skaudžias Franko praeities žaizdas, grasinančias sugriauti trapų besimezgantį jų ryšį.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 312
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *