Knygų apžvalgos

Harlan Coben „Namai“

Aš sakau: Aš žinau, kad yra žmonių, kurie taip mėgsta ir myli H. Coben, jog atiduotų ir akį, ir dantį, bet man kažkaip ne iki galo sekasi susidraugauti. Mano sąskaitoje tai antra šio autoriaus perskaityta knyga. Kažkaip man būna taip su juo: skaitau pradžioj su šiek tiek prisivertimo, ties viduriu tampa įdomu, o pabaiga labai įtraukia. Tokio skaitymo pasekmė yra tai, kad jis man yra iš tų rašytojų kategorijos „nėra ir nereikia, o kai skaitau visai smagu“, jei pakliūna knyga į rankas palankiom aplinkybėm – paskaitau, tačiau pati nejaučiu ypatingai didelių simpatijų, galbūt skaitau ne tuos šlovingiausius kūrinius.
Ši knyga apie dingusius du berniukus, kuomet prabėgus ilgam laikui vienas jų grįžta. Autorius skaitytoją veda dabarties laiku, dėlioja aplinkybes apie vaikus, kelia tapatybės klausimus, siekia kvestionuoti vertybes. Aiškinamasi kodėl atsirado tik vienas vaikas, kur yra kitas, pasakojama praeitis, dingimo aplinkybės.
Pradžia man nelabai patiko, nes buvo tokia: šaudo – gaudo – mušasi turtingi vyručiai, bet kaip ir minėjau įsibėgėjus istorija persimainė į kitą pusę, sumažėjo kietų vyrukų pasirodymų ir buvo labiau narpliojimas pats dingimas, bei paliestos vertybinės temos.
Man visai patiko ši knyga. Patinka ir Coben, tik (dar) ne tiek, kad įsitraukčiau į mylimiausių rašytojų sąrašą.
Knygos nugarėlė sako: Prieš dešimt metų nusikaltėliai pagrobė du berniukus iš turtingų šeimų, pareikalavo išpirkos, bet viskas tuo ir baigėsi. Vaikai dingo kaip į vandenį. Ištisą dešimtmetį skausmingų atsiminimų ir tylios nevilties prislėgtos šeimos laukė dienos, kuri kažkokiu stebuklingu būdu galiausiai išaušo: Mironas Bolitaras su bičiuliu Vinu vieną berniuką, dabar jau paauglį, rado.
Kur jis buvo prapuolęs visus dešimt metų, ką atsimena apie pagrobimą? Ir, svarbiausia, ką jis gali papasakoti Mironui ir Vinui apie dingusio draugo likimą?
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 336
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *