Knygų apžvalgos

Holly Ringland „Visos Alisos Hart gėlės“

Kai tik pamačiau šią knygą, į akis krito labai dailus viršelis, negana to, dar ir skyrių pirmieji puslapiai pagražinti simboliniais gėlių piešiniais, vizualiai knyga tikrai patraukli. Na, bet grožis – grožiu, bet kur kas svarbiau kas slypi puslapiuose. Nugarėlė informavo, kad tai geriausias 2019 metų Australijos romanas, toks geras, kad bus kuriamas net gi serialas pagal jį. Lūkesčiai tikrai aukšti.
Iš karto galiu pasakyti, kad tai mano mėgstamo stiliaus knyga. Mėgstu aš skaityti šeimynines, giminės istorijas, apie daugelį metų nutylėtus dalykus, kurie išvysta dienos šviesą, keičia gyvenimus ir veikėjų ateitį. Šioje knygoje yra papasakota Alisos Hart istorija. Dar būdama vaiku ji augo sudėtingoje šeimoje, po vieno reikšmingo įvykio, Alisa apsigyvena su savo senele Džune gėlių ūkyje. Džunė turi nuoskaudų, ydų, bei saugo paslaptis nuo savo anūkės. Vis labiau bręsdama Alisa suvokia, jog daug kas yra nutylėta ir paslėpta nuo jos. Gyvenimas gėlių ūkyje yra sudėtingas, apipintas paslaptimis, tačiau jame atrandamas prieglobstis, užuovėja, tačiau kirbančios praeities abejonės ir klausimai neleidžia Alisai ramiai gyventi. Noras gyventi savo sukurtą gyvenimą Alisą atveda į Australiją, kurioje ji turės būti drąsi ir atvira savo praeičiai.
Šiame romane yra paliesta nemažai svarbių ir įdomių temų: šeimos santykiai, smurtas, kaltė. Knygoje labai meniškai ir tikroviškai atvaizduota, kaip praeities sprendimai keičia tolimesnių kartų gyvenimus. Išskirtina tai, kad labai ryškus gamtos akcentas. Knygoje minimos gėlės turi simbolinę prasmę ir veikėjai vieni kitiems perduota reikšmingus dalykus būtent gamtos bei gėlių simbolika. Man patiko, kad tai nėra kažkokia super mega aukšta filosofija, bet suprantami ir jautrūs dalykai.
Knyga nebuvo įtraukianti nuo pirmo iki paskutinio puslapio, bet skaitant man buvo sunku nuspėti, kas vyks toliau, o gal ir to noro nebuvo. Nepaisant to, kad keletą kartų turėjau neskaitymo pauzių – man knyga patiko. Veikėjai labai realistiški, ypatingai senelė Džunė. Man ji šiame pasakojime pati kontraversiškiausia, na, o Alisa tokia šiek tiek aplinkybių auka.
Aš abejoju, kad ši knyga yra universaliai gera, turiu omeny, kad kas ims į rankas tam patiks šimtu procentu, man ši istorija atrodo tokia, kuri turi surasti savo adresatą, savo skaitytoją – galbūt tą, kuris sudėtinguose santykiuose, ieško gyvenimiškų atsakymų arba tokį, kuris labai myli gėles. Kaip bebūtų, knyga verta dėmesio, jei tik turėsiu laiko, mielai pasižiūrėsiu ekranizuotą versiją.
Nugarėlė: Alisa Hart nuo mažens gyvena atskirta nuo viso pasaulio – apsupta aukštų cukrašvendrių laukų ir bekraščio vandenyno, kur nuo tūžmingo tėvo ją saugo begalinė motinos meilė ir nusiraminimą šnabždantys gėlynai. Tačiau vieną dieną svajonių ir vilčių kupinas Alisos gyvenimas neatpažįstamai pasikeičia: šeimą ištikus nelaimei, devynmetė išsiunčiama gyventi pas močiutę, kurios ji nė nepažįsta.
Dideliame Džunės gėlių ūkyje glaudžiasi ne tik gražiausi Australijos žiedai, bet ir likimo nuskriaustos, smurtą patyrusios moterys. Jų globojama, Alisa po truputį pripranta prie naujųjų namų ir įsilieja į ūkio gyvenimą. Gėlės tampa jos žodžiais, leidžiančiais pasakyti tai, ko dažnai nesinori ar nepavyksta ištarti garsiai. Bet ir čia lemta patirti išdavystę. Įskaudintą ir nusivylusią Alisą Hart likimas vėl bloškia į priešišką pasaulį – į laukinę Australijos gamtą ir audringus santykius – ieškoti savosios vietos.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 448
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *