Knygų apžvalgos

Morgan Housel „Pinigų psichologija: amžinos pamokos apie turtą, godumą ir laimę“

Pinigai viena tų kontraversiškesnių temų. Vieni stengiasi jos neliesti, kiti priešingai dažnai gvildena ir bando spręsti rebusus kaip tų pinigų turėti kuo daugiau. Kaip bebūtų finansinė tema yra ne tik apie pinigus, šalia to slypi labai daug ir psichologijos – nuostatų, asmeninės patirties ir įpročių.

Nesu perskaičius daug finansinės literatūros, bet turimas įspūdis toks, kad dalis knygų šia tema vadovėlinė medžiaga arba kažkokios sėkmės istorijos. Ši knyga būtent dėl to ir patraukė mano dėmesį nes nėra ekonomikos mokslo vadovėlis, bet nėra ir aklos sėkmės, graži pasaka prieš miegą suaugusiems.

Knygoje daug kalbama apie investicijas, kaip skiriasi požiūris į pinigus skirtingose kartose, kokia yra rizikos tolerancija. Gausu realių pavyzdžių kaip godumas sužlugdė sėkmingus verslus, o tie, kurie mokėjo plačiau pažvelgti, nepasiduoti panikai, išlaukė tinkamo meto. Finansinė aplinka yra nuolat kintanti, kuriai stiprią įtaką daro neracionalūs žmonių sprendimai, todėl iš esmės niekas nežino kaip pasisuks viena ar kita rinka. Tai sunkiai prognozuojamas pasaulis.

Šioje knygoje pagrindinis fokusas yra į ilgalaikes investicijas, todėl tie, kurie tikisi greitų pinigų recepto, vargu ar ji ras. Autorius taip pat nemažai narplioja laimės ir pinigų sąsajas, kam žmogui reikalingi pinigai ir koks jų didžiausias tikslas. Daugumai autoriaus minčių aš tikrai nuoširdžiai pritariu. Man patiko kaip buvo sugebėta suderinti dvi tarsi priešingas temas, bet iš tiesų jos yra artimesnės nei galima įtarti. Kiek pinigų žmogus savo gyvenime turės, labai glaudžiai susiję su taip, kaip jis elgsis su jais. O elgsena yra psichologija.

Pakankamai ilgai užsukus į knygyną, šią knygą matydavau pardavimų topuose. Dabar nesistebiu kodėl. JI tikrai verta būti ten. Man buvo išties naudinga knyga, kuri sklandžiai skaitėsi ir jau prabėgus nemažai laiko, vis dar prisimenu ten perskaitytas mintis.

Metai: 2022
Puslapių skaičius: 264
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *