Knygų apžvalgos

Nicholas Sparks „Dviese“

Šią knygą nusipirkau visiškai neplanuotai, atsitiktinai ir net šiek tiek apsirikdama – absoliučiai spontaninis pirkinys. Atostogaudama užbėgau į parduotuvę su neramiu vaiku, pamačiau akcijines knygas, sufokusavau greitai, jog turima knyga perskaityta ir reikia kažko naujo, permečiau akimis anotaciją ir pačiupau, negana to Sparks sumaišiau su Parson ir tik namie supratau, kad susipažinsiu su nauju autoriumi. Kaip parodė Google – naujas jis tik man, nes yra parašęs gausybę knygų, kurios ekranizuotos, taip sužadino lūkestį, kad knygos siužetas bus tikrai įdomus.
Knygoje yra pasakojama apie dalinai vienišą tėvą Raselą, jo įtemtus santykius su žmona, bandymus kurti savo verslą, pakilimus, nuosmukius, ryšius su šeima, bei viską nugalinčią meilę dukrai London. Kažkaip nesinori pasakoti siužeto, kas ten vyko, nes patikėkit, per 640 puslapių vyko visko daug. Pagrindinė tema tai būtų santuokos iššūkiai, negalėjimas suprasti vienas kito, vienok šią tema esu skaičius daug knygų, tačiau vyrauja moteriškas situacijos interpretavimas, o šį kartą pasakojimas vyro akimis, kas man buvo šiek tiek nauja ir visai patiko. Ar ši vyriška interpretacija yra artima realiems jausmams – klausimas, protarpiais man Raselas pasirodydavo perdėtai minkštas, lengvai manipuliuojamas, o štai žmona nupiešta tamsiom spalvom, bet ar ji tokia bloga išties, manau, kad ir Raselas nesuprato jos. Drįsčiau teigti, kad autorius nėjo tuo sudėtingu keliu sukurti veikėjus dvilypius – ir gerus, ir ydingus tuo pačiu metu, jie arba teigiami arba neigiami, todėl čia yra absoliučiai mano interpretacija, kad tie „blogiukai“, ne visai tokie ir yra.
Knyga skaitėsi sparčiai, atostogų metu tikrai norėjosi imtis knygos ir dulkių ji nerinko, tačiau momentais buvo ištęsta. Skaitant jautėsi, kad ši knyga tarsi prašosi ekranizavimo ir tokių holivudinių filmų yra daug: geri arba blogi veikėjai, šiek tiek pagraudenimų, šiek tiek pozityvo, netikėto didvyriškumo, pasiaukojimo. Pabaiga suodžiau gan anksti, kas šiek tiek nuvylė, bet nebuvau 100 procentų teisi, buvo ir netikėtumų.
Aš nenusivyliau knyga, tačiau šį autorių rinksiuos tuomet kai ieškosiu knygos skaityti po palme. Nors rašo jis labai jautriomis temomis, bet ganėtinai paviršutiniškai ir šabloniškai. Gal kitos knygos pakeis nuomone, tačiau šį kartą yra kaip yra.
Nugarėlė: Raselas Grinas turi viską: kerinčią žmoną Vivijaną, sėkmingą reklamos kūrėjo karjerą, mylimą dukrytę ir prašmatnų namą Šarlotėje. Jis gyvena kaip sapne ir tas sapnas sukasi apie mylimą žmoną. Bet šiame nepriekaištingo gyvenimo fasade ima ryškėti įtrūkimai… ir niekas nenustemba labiau nei Raselas, kai gyvenimas, kuris jam atrodė garantuotas, apsiverčia aukštyn kojomis.
Per kelis mėnesius netekęs darbo, priverstas vienas rūpintis penkiamete dukra ir kartu laužyti galvą, kaip įsukti savo verslą, Rasas žino, jog svarbiausia nuo žiaurių permainų apsaugoti brangiausią turtą – dukrytę London. Kai Rasas pradeda bauginamą ir neplanuotą savo gyvenimo skyrių, netikėtas susitikimas paskatina jį ieškoti laimės ten, kur niekada neįsivaizdavo
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 640
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *