Perskaitytos knygos

Meg Waite Clayton „ Trečiadienio seserys“

treciadienio seserysVertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Nėra jokia paslaptis, kad labai mėgstu skaityti apie moterų gyvenimus ir jų vingius. Nuo kokių apipjaustymų dykumose iki karalienių biografijų. Smagu skaityti knygą, kurioje pavaizduoti skirtingi gyvenimai, bet ši knyga turi didelį minusą – ji nuobodi. Atrodo verčiasi puslapiai, kažkas vyksta, bet jeigu užverti knygą, tai ir visai nepasigendi jos. Panašaus turinio knyga „Ketvirtadieniais aštuntą“ (yra jos apžvalga ) ir ta kur kas geresnė, ir labiau įtraukianti.
„Trečiadienio seserys“ vaizduoja moterų gyvenimus JAV prieš 50-60 metų ir visa tai persmelkta priklausomybe nuo vyrų, tėvų, laikas, kai saviraiška buvo galima tik prie puodų, o kelios moterėlės sugalvoja rašyti, eiti piketuoti, pasakyti vyrui savo nuomonę ir tai to laiko sensacija. Skaitant reikia nepamesti šios informacijos, kad dalis moterų problemų tada ir dabar yra smarkiai pasikeitusios. Žinoma yra amžinų temų kaip persileidimai, neištikimybės, vėžys, praeities nuoskaudos – temos, kurios bus populiarios per amžius amžinuosius, bet visa tai buvo galima pateikti su kažkokia intriga, nes to laukimo kas gi bus toliau buvo labai mažai. Veikėjoms trūko ryškesnių charakterių, nes taip ir matau jas, moterėles užverktom akim su prijuostėm, o juk buvo norėta pavaizduoti moterų teisių perversmą, bet viskas taip vangiai, susitinka paplepa, pasiskundžia ir namo, tik jau pati pabaiga buvo maištingesnė ir įtaigesnė. Kaip bebūtų man labiau patinka apie šių dienų aktualijas.
Gal ir ne esminis dalykas, bet dalis tų pagrindinių veikėjų man skaitant visai neužsifiksavo, vis galvodavau tai apie kurią rašo dabar.
Kaip ir pradžioj rašiau man patinka moterų gyvenimo narpliojimai, jeigu kas gali rekomenduoti emociškai stiprią tokio turinio knygą – mielai laukčiau rekomendacijų.
Oficiali versija: Penkios jaunos mamos – Frenkė, Linda, Ketė, Eli ir Bret – kiekvieną trečiadienį susitinka miesto parke ir dalijasi patirtimi apie santuoką, vaikų auklėjimą bei meilę knygoms. Vieną vakarą Linda draugėms prisipažįsta norinti parašyti romaną. Paaiškėja, kad apie tai slapta svajojo visos, tad pamažu gimsta „Trečiadienio seserų“ draugija – penkios draugės pradeda pildyti savo dienoraščių puslapius ir taip atskleidžia viena kitai savo viltis bei svajones. Jos nepraleidžia progos padrąsinti viena kitą, padeda išgyventi vyrų neištikimybę, grėsmingas ligas, pralaimėjimus ir kartu džiaugiasi sėkme.
Pamažu atsiverdamos viena kitai, moterys atranda save – suvokia, kas jos iš tiesų yra ir kuo norėtų tapti, bei kviečia skaitytoją nebijoti svajoti.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 320

Patinka(1)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *