Perskaitytos knygos

Markus Orths „Kambarinė“

download (3)Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Pusryčių knygelė. Kodėl? Dėl to, kad tik plius minus 80 puslapių, todėl, kol užkandžiauji kruasanu ir gardžiuojiesi kava, perskaitai ir knygą.

Dažniausiai mano nuomonė išsiskiria iš daugumos nuomonių ir oj tikrai ne, kad čia labai džiaugčiausi savimi ir pabrėžčiau savo kokį tai individualumą, kur kas dažniau pagalvoju ar man tikrai viskas gerai. Kai skaičiau atsiliepimus apie knygą buvo daug kritikos, iš ties radau tik vieną teigiamą atsiliepimą, todėl pamąsčiau, kad jei vienam patiko gal ir man patiks. Tai gi knyga patinka jau dviem žmonėms.

Toji kambarinė kažkoks ateivis mūsų „normaliam“ pasaulyje, vakarus leidžia po viešbučio gyventojų lovom, žiūri ką jie veikia, o jie veikia daug – ginčijasi, planuoja gyvenimą ir ateitį, knarkia, mylisi. Aišku, kad jos psichika ne visai tvarkoje, ji vaikšto pas psichiatrą ir t.t, bet man buvo kažkuo artima. Ne sielos dvynė, bet ir man atrodo, kad kitų gyvenimai tokie turiningi, prasmingi, kad norėtųsi pagyvent ne savo kasdienybėje.

Aš išties suprantu tuos ne kokius atsiliepimus, nes gamtos surėdyta, kad kitokius reikia mušt ir geriausiai užmušt. Ne visi gali būt laimingi sudėliotam gyvenime, sterilioje tvarkoje, todėl tikėtina, jei linkęs esi į apmąstymus apie būtį ir buitį, tai skaityti šią knygą galima, visiems kitiems tik tam, kad parašytų komentarą – „nesąmonė, nusivyliau“.

Melancholiška knyga – melancholikams.

Oficiali versija: Lin Capatek dirba viešbučio Edenas kambarine. Lin ne šiaip sau valo. Ji valo labai rūpestingai. Mergina vis ilgiau užtrunka kambariuose, pakerėta to, ką ten mato ir randa. Rašteliai, knygos, higienos reikmenų krepšeliai, vaistai. Iš pradžių Lin elgiasi atsargiai, tačiau vėliau vis labiau įsidrąsina, net suįžūlėja – ne tik uostinėja svetimus drabužius, bet ir matuojasi. Ji nori priartėti prie kitų žmonių, bandyti prisiliesti prie jų gyvenimo. Kiekvieną antradienį lenda po viena iš viešbučio lovų ir klausosi, kas vyksta virš jos. Lin siekia būti greta žmonių ir kartu likti nematoma.

„Kambarinė“ – ryškus keistos merginos portretas. Tai intymi istorija į obsesijas linkusios, ieškančios moters, trokštančios sužinoti, kaip pavyksta žmonėms tai, kas jai šitaip sunkiai sekasi, t.y. gyventi
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius :80

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *