Knygų apžvalgos

Joyce Carol Oates „Mes – Malveiniai“

Ilgą laiką šią knygą laikiau norų sąraše, daug puikių atsiliepimų, buvau įsitikinus, kad vieną dieną ši knyga bus mano top skaitinys. Iškart galiu pasakyti, kad knyga patiko, bet turbūt ne taip labai, kaip galėjo patikti. Mane visada domina istorijos apie šeimų dramas, istorijas, skaudulius, susitaikymą su gyvenimo pamėtėtais sunkumais.
Malveiniai graži ir gerbiama miestelio šeima. Tėtis Maiklas turi stogų dengimo įmonę, mama Korina augina keturis vaikus ir dirba sendaikčių parduotuvėje, kurioje kiekvienas daiktelis atidžiai išrinktas ir mylimas. Vaikai, Maiklas jaunesnysis stiprus jaunuolis, Patrikas – moksliukas, Mariana – populiari mergina mokykloje, o Džadas – jaunėlis, bandantis spėti šeimos ritmu, beje istorija ir yra pasakojama iš Džado perspektyvos. Šeimos gyvenimas teka įprastai, gyvenimas fermoje gyvūnų apsuptyje, mokyklos lankymas, vieningi darbai namuose, vardan šeimos gerovės. Iki kol vieną dieną įvyksta įvykis, kuris apverčia visą šeimos gyvenimą ir įneša daug sumaišties. Kiekvienas su tuo bando susigyventi skirtingai, bando susivokti ir rasti atsakymus. Kaip bebūtų šeimos idilė suaižėja, o asmeniniai skauduliai užgožia šeimos vienybę.
Daugiau apie siužetą ir nenoriu rašyti, nes nesinori per daug atskleisti. Nors siužetas skamba idealiai mano skoniui, nepasakyčiau kad knyga kaustė dėmesį kiekviename puslapyje. Man buvo kiek per daug aprašymų daiktų ir kraštovaizdžio, nors suprantu, kad visa tai kuria tam tikrą nuotaiką ir atmosferą. Taip pat erzino žaidimas su skaitytoju, kai prieš kiekvieną reikšmingą siužeto posūkį skaitytoją bloškia į aprašymus apie tvoras ir medžius. Jei aš būčiau knygos redaktorė, būčiau gerokai pamažinus aprašymų kiekį, o fokuse palikus žmonių jausmus, mintis, išgyvenimus.
Tokia ta knyga, žinau, kad vieniems labai patiko ir patiks, kai skaitys, kiti kaip ir aš, šiek tiek užbuksavo skaitydami ir laukdami kol čia viskas įsivažiuos. Bet tam tikru kampu tai lėto siužeto knyga, su daug aplinkybių, pasikeitimų detalėse. Aš matyt buvau nusiteikus spartesniam tempui, bet nepaisant to knyga skatina susimąstyti apie tikrąją šeimos vienybę.
Metai: 2022
Puslapių skaičius: 608
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *