Knygų apžvalgos

Suleika Jaouad „Tarp dviejų pasaulių“

Vis dar traukiu knygas iš kadaise parskaitytų lentynos, kurių apžvalgomis nespėjau pasidalinti. Buvo toks laikotarpis, kai buvo įkvėpimas skaityti, o ne rašyti. Skaitydama šią knygą buvau įsitikinus, kad atsiliepimą raitysiu kaip iš pypkės, nes perskaičius tokias istorijas bent trumpam gyvenimas pasikeičia, nes imi jausti daugiau dėkingumo ir labiau vertini kasdienybę.
Suleika baiginėja universitetą, planuoja tolimesnį gyvenimą, karjerą ir santykius, o kliūčių įgyvendinti savo svajones atrodo ne tiek ir daug. Kasdienybę šiek tiek jaukia nedidelės sveikatos problemos, kurių mergina visai nesureikšmina, o kaip ir įprasta nurašo pervargimui ar tiesiog stresui, kuris kamuoja daugumą iš mūsų. Kaip bebūtų sveikata vis labiau ima neraminti, prasidėję vizitai pas gydytojus buvo raminantys ir nieko blogo nežadantys, tačiau būklė ir toliau prastėjo, kol galų gale teko išgirsti onkologinės ligos diagnozę ir nedidelius procentus ją įveikti.
Savarankiškas jaunos merginos gyvenimas baigiasi ir jį grįžta į tėvų namus, kuriuose bando įveikti ligą. Ligoninių palatos, varginantis gydymas, pasikeitęs santykis su savo kūnu ir aplinkiniais, tai nauja Suleikos kasdienybė. Studijų draugus keičia likimo draugai su panašia diagnoze, priklausomybė nuo aplinkinių, apleidusios fizinės jėgos, visa tai sunkumai su kuriais teko susidurti.
Knygoje labai detaliai ir iš arti aprašoma kasdienybė ir jausmai su kuriais susiduria žmogus, kuris serga mirtimi galinčia pasibaigti liga. Gyvenimas pasikeičia negrįžtamai, jame įsigali visiškai nauji prioritetai ir visai kitokie džiaugsmai. Įprasti dalykai tampa stebuklingai gražūs, kai gali juos prarasti.
Suleika ir jos visa šeima gyveno su tikslu kuo greičiau įveikti ligą, bet daug nemąstė kas bus po to. Norėdama vėl gyventi pilnaverti gyvenimą jį išsiruošia į kelionę po šalį, kurioje susitinka su žmonėmis, bei atranda naujai save.
Man knyga labai patiko, negalėjau nuo jos atsitraukti. Tai autobiografinė knyga, todėl visai nenuostabu, kad visi aprašomi išgyvenimai sminga giliai į širdį. Jautriai paliesta tema apie sveikųjų ir sergančiųjų pasaulius, nors jie ir atskiri savo kasdienybe, riba tarp jų labai siaura ir bet kada gali būti ištrinta.
Metai: 2022
Puslapių skaičius:448
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *