Nuomonė ir nuotaika

Tikras vyras

Nors jau buvau galvą guldanti ant pagalvės sapnui, supratau, kad miegas ne greitai aplankysianti būsena. Pamąsčiau, kad seniai jau berašytas blogas, norisi, kad ir tos kelios paklydusios dūšios besilankančios čia, atrastų kažką. Pagalvojau apie vyrus. Apie vyrus real-menšiaip aš dažnai galvoju (tai natūralu). Tik šį kartą susimąsčiau, kad man labai sudėtingai tektų apibūdinti vyriškumo sąvoką. Jei netyčia koks vaikas užklaustų, kas yra vyriška, o kas moteriška, aš ko gero pavartočiau žodį tai įprasta vyrui ar moteriai, bet nebrėžčiau aiškių ribų.

Nesiplėsiu aiškindama kaip absurdiška vadovautis posakiu už vyro, kaip už sienos, nes kai ta siena sugriūna, plytos prispaudžia. Man vyriška, kai vyras ištiesia pagalbos ranką bejėgiam, bobutei padeda susiskaičiuoti grąžą parduotuvėje, vaikui padeda rasti namus, kepa blynus ir daug juokiasi. Tai man pasitikėjimo simbolis, jaukumo, ramybės ir saugumo ženklas.

Man visada buvo įdomu, kodėl kai kurioms moterims imponuoja agresyvios išvaizdos vyrai, visada galvodavau ar tai yra tas saugumas, kurį suteikia vyras ir kodėl jis toks brutalus? Mačiau ne vieną, kuri gaudavo į liulį dėl netaisyklingos kiaušinienės formos, kuri skaudžių žodžių jau nebeskaičiuodavo, kuri klausydavo istorijų, kad monogamija neįmanoma ir visos jos tikėjo tuo, kaip šešiamečiai tiki kalėdų seneliu ir džiaugėsi bent vienu geru jo (vyro) gestu it pietiečiai sniegu. Gal tie vyrai augo su nuostata, kad vyras turi būti akivaizdžiame garbinime, jo kiekvieną žingsnį lydi šlovinimas ir garbė. Riebūs žodžiai ir smūgis, tai jo saviraiška ir valdžia. Man tai nekeista, man daug labiau keista už tas moteris, kurios šiems šaunuoliams gimdo vaikus, kuria buitį ir slapta svajoja apie pokyčius ir atsivertimą į gerą. Ar jos tokios krikščionės į smūgį atsako atsukdamos kitą žandą, ar jos mato gyvenimo prasmę kančioje, o gal taip gyveno jau trys kartos jos giminės moterų? Besiklausydama tų nesuvokiamų istorijų apie smurtą, terorą poroje ar šeimoje, prieš akis iškildavo kaimo glūdumos asocialių asmenų buities reikalai, bet kartais ir Gucci akiniai paslepia mėlynes, o asmenukės iš spa, kad kažkas atgailauja ir ne be reikalo. Tai nevyriška. Tai žema ir aš to nesuprantu.

Kažkada esu išgirdau pasakymą, kad už kiekvieno stipraus vyro, stovi dar stipresnė moteris, ko gero už menkų vyrų, stovi dar menkesnė.

Tikras vyras iš gaisro išneša kačiuką, tikras vyras keičia pampersą ir tikras vyras žino, ko nori jo moteris, nes jis ją išgirsta.

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *