Nuomonė ir nuotaika

Apie gyvenimo tikslus ir būdus juos pasiekti. ONBO

Rašymas apie knygas į mano gyvenimą atvedė keletą įdomių žmonių. Vienas iš jų Danielius, debesyla.lt autorius, jo tinklaraštį galite rasti čia. Šį kartą sulaukiau iš jo pasiūlymo dalyvauti ONBO. ONBO yra trisdešimt dienų trunkantis kasdieninių mokymų kursas, daugiau apie ONBO čia. Jie skirti asmenybės/ mąstymo/ nuostatų peržiūrėjimui, keitimui, bei padeda išsigryninti tikslus ir jų aktyviau siekti. Šiame skubančiam ir nežinia kur lekiančiame pasaulyje visada yra produktyvu gauti sistemingą ir atrinktą informaciją, o į tai ir yra nukreiptas ONBO kursas.
Šiam kursui vadovauja Danielius (Debesyla), Inga Stasiulionytė (ietės metikė, olimpinės rinktinės narė) ir turbūt ryškiausias komandos vardas Alex Monaco (saviugdos/ motyvacinių knygų autorius, asmeninėje svetainėje save pristato kaip gyvenimo provokatorių, sukaupęs 50k gerbėjų armiją facebook’e).
Kaip ir dauguma mokymų pradžioje skatina išsikelti tikslus. Mano tikslas jau seniai nebėra pinigai, šlovė, apkeliauti pasaulį ar dar kažko sukaupti nagais ragais, dabartiniu momentu esu orientuota į gerą savijautą, kuri mane lydėtų dirbant, ilsintis, užmiegant ir pabundant, bendraujant. Man labai norisi gyventi taip, lyg visko pakaktų. Aš labai abejoju ar galima jausti pilnatvę stygiuje, o dabartinis pasaulis ritmas visuomet tarsi suponuoja, kad vis kažką įsigyjant, gaunant būsim laimingesni, bet po vieno daikto, norisi antro, po vienų atostogų, vis kitų ir nejučia gyvenimas tampa brūkšneliu tarp atostogų, tarp nusipirktų daiktų. Aš nesu kažkoks kalnų vienuolis, kuriam nereikia nieko materialaus, tik varpelių skambėjimo ir vėjo ošimo, tačiau stengiuosi neįnykti į dirbk – pirk – mirk rėžimą. Kaip mane bežavėtų materialūs daiktai aš reguliariai sau primenu, kad laimė ten yra tik mirksnis, o stabilumą duoda visai kitokios investicijos. Dėl šių priežasčių ONBO mokymai man pradžioje pasirodė kiek daugiau orientuoti į materialius siekius, tačiau įpusėjus labiau pradėjo ryškėti vertybinės temos.
Tai, gi taip ir slinko mokymų dienos, prisijungdavau ne kasdien, sunku patikėti, bet buvo tokių dienų kai sėdėjau Prancūzijoj kalne be jokio interneto. Buvo dienų kai per darbus pamiršdavau, bet ilgų pertraukų nedarydavau ir nuosekliai sekiau.
Principas, kad kiekvieną dieną užpildai testą tam tikrai temai (pvz. tikslai/ laiko planavimas/vertybės/ stresas ir pan). Visų pirma man tikrai buvo tokių momentų kai man tinkančio atsakymo nebuvo, tie atsakymai, pasirodydavo gan skurdūs, o antra žmogiška dilema – kai matai „teisingą atsakymą“ kaip turėtum elgtis, bet realybėj juk elgiesi kitaip, tai ką žymėti. Aš dažniausiai pasirinkdavau realybę, gaudavau reguliariai atsakymą, kad man reikia įsispirti į užpakalį. Negaliu nesutikti, nes kuriam gi nereiktų padaryti šiek tiek daugiau, labiau, geriau?. Tik bėda, kad tekstai, video filmukai apie tai, kaip visko galima pasiekti, kiek daug galima padaryti, bet tos konkrečios veiksmų pradžios kaip nėra, taip nėra. Vieną dieną tyrinėjama laiko tema, kitą dieną streso, labai didelis temų plotis, bet mažai gylio, o mano nuomone tik per gylį galima pasiekti pokyčių ir rezultato. Mokymuose man labiausiai patiko Debesylos ir Ingos tekstai, nes jie buvo konkretūs, be perteklinių emocijų, todėl rasiu ką pritaikyti. Alex Monaco tekstai yra labiau emociniai, kuriais stengiamasi pabudint kovotojo dvasią už svajones. Jei atvirai, man kažkokie pažįstami milijonieriai, Monako princai ar dar kažkas nedaro įspūdžio. Tiesiog – dzin. Aš nesu tas žmogus, kuriam būtų autoritetų manija, man yra žymiai svarbiau sugyventi su savimi ir kurti gyvenimą santarvėje su savimi, nei būti kažkokiu gestapu pačiu sau ar kaupti pažintis vardan pažinčių. Kaip bebūtų, tai kad prie mokymų temų dirba trys skirtingi žmonės, pateikimas yra įvairesnis, todėl manau galima rasti sau artimesni toną.
Pliusus ir minusus galima aptarinėti be galo ir be krašto, kaip bebūtų analizuoti save, keltis tikslus, orientuotis į tobulėjimą – visada yra geriau nei vaitoti. Esminis dalykas, ko mano akimis pritrūko, tai kvalifikuoto psichologo įsikišimo. Visi mes „psichologai“, praėję gyvenimo universitetą, sukaupę neįkainojamas patirtis, bet visgi, yra tam tikri žmonių tipai, pokyčių eiga, sakinių kompozicijos, kurios yra paveikesnės. Keliant realių pokyčių tikslą vartotojams, svarbu suvokti psichologinius momentus, kuriuos tikrai galėtų įvertinti ir patobulinti šios srities ekspertas peržiūrėjęs programą.
Per šiuos mokymus aš dar kartą įsitikinau, kad ne situacija, bet būtent požiūris į ją yra esmė. Jei mėgstat saviugdos knygas, sekat Alex Monaco, skaitot debesyla.lt, o sporto žmones Jus įkvepia – man atrodo šie mokymai gali būti geras pasirinkimas.

Iliustracija/ Alternate designs

Patinka(3)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *