Be pavadinimo

Sarah Vaughan „Skandalo anatomija“

Jau labai norėjau pauzės nuo psichologinių ir filosofinių siužetų, bet visiškai pasiduoti lėkštoms knygoms apie nieką nesinorėjo. Labai tikėjausi, kad skaitymo nuotaiką atitiks šioji knyga.
Istorija pasakojama apie advokatės Keitės ir Vaithausų šeimos susidūrimą. Sofi ir Džeimsas Vaithausai yra įtakinga ir žymi šeima politinėje arenoje. Jų gyvenimas kupinas politinių intrigų, visuomenės dėmesio, tačiau visam tam yra atsvara – tvirtas šeimos pagrindas. Vieną dieną šį pagrindą sudrebina skandalas, Džeimsas yra apkaltinamas išprievartavimu. Keitė Vudkroft advokatė, kuri specializuojasi lytiniuose nusikaltimuose ir šį kartą ji turi ginti moterį, kurią galimai išprievartavo Džeimsas.
Knygoje labai gražiai suderintas bylos narpliojimas, teisiniai pašnekesiai su šeimos drama. Sofi stovėdama šalia savo vyro, gindama šeimos garbę ir orumą, palaipsniui ima abejoti artimiausio žmogaus parodymais ir nekaltumu, galų gale turi atsakyti į klausimą kas yra jos sutuoktinis išties, garbingas ir mylintis vyras bei tėvas ar valdžią demonstruojantis prievartautojas. Advokatė Keitė taip pat turi moralinių dilemų šioje byloje ir lengvų sprendimų čia nėra.
Man labai patiko ši knyga. Joje tobulai dera veikėjų jausmai su jų veiksmais, nėra didelio nuokrypio į teisminę tematiką, neprifantazuota ir nepriidealizuota ten, kur nereikia. Anksčiau laiko tikrai netapo aišku kas kaltas ir kodėl, pridėliota detalių, kurios skaitant sumaišo kortas, ir taip išsaugomas skaitytojo dėmesys.
Įdomi tiek pradžia, tiek istorijos vystymas, tiek subalansuota pabaiga. Reta, kai perskaitau knygą ją susidomėjusi nuo pradžios iki pabaigos. Kai ėmiausi šios knygos buvau nusiteikusi, kad knyga bus emociškai šalta ir politinių bei teisinių batalijų kupina, likau nustebinta, kad šalia teisinio siužeto taip sėkmingai įpintas žmogiškasis faktorius.
Tai knyga, kurioje galima rasti įtraukiantį siužetą, bei narplioti moralinius klausimus teisingumo ir valdžios kontekste. Puikiai atskleista, kad emociškai šaltose teismo salėse abiejose barikadų pusėse yra žmonės su jausmais, nuoskaudomis ir baimėmis.
Mano lūkesčiai išpildyti su kaupu!.
Nugarėlė: Du nuostabūs vaikai ir protingas, aukštą politiko postą užimantis vyras Džeimsas, kuriuo žavisi ne vienas Jungtinės Karalystės gyventojas, – didžiausias Sofi Vaithaus turtas ir pasididžiavimas. Tačiau kai vieną vakarą Džeimsas namo grįžta gerokai pavėlavęs, Sofi suvokia, kad visoms jos pavyzdingo gyvenimo iliuzijoms lemta dužti.
Keitė Vudkroft – karališkoji advokatė, kvalifikuota lytinių nusikaltimų tyrimų kaltintoja. Jos rankose – skandalinga byla: visų gerbiamą ministro pirmininko patikėtinį Džeimsą Vaithausą partijos padėjėja Olivija Lyton apkaltina seksualiniu priekabiavimu ir išžaginimu. Ambicingajai Keitei tai puiki proga įrodyti, kad teisingumas privalo nepaisyti ryšių ir žinomų vardų protekcijų.
Dviejų moterų, stovinčių skirtingose barikadų pusėse, gyvenimai negrįžtamai susipina: nepalaužiama Sofi viltis, kad viskas – tik šmeižtas, siekiant sugriauti jos idilišką gyvenimą, susiduria su aršiu Keitės ryžtu siekti teisingumo, kad ir kokie galingi būtų jos oponentai. Vis asmeniškesnė Sofi ir Keitės kova į paviršių iškelia ilgai slėptus faktus ir korumpuotą politinio elito gyvenimą.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 352
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *