Perskaitytos knygos

Wm. Paul Young “Trobelė”

trobeleVertinimas: 4/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Taip jau nutiko, kad skaičiau dvi religinės potekstės knygas, ko ne vienu metu. Šiaip jau nesu religinės literatūros fanė, ką jau ten fanė, retai kada renkuosi šios tematikos knygas. Kadangi ši knyga įvertinta kaip megabestseleris, kaip kažin koks topų topas, tai darosi gėda neperskaityti. Tikėjausi mistifikuoto detektyvo ir baigėsi jis ties septyniasdešimtu puslapiu. O tada prasidėjo religiniai pamokymai, kurie gan įžvalgūs ir visai tinkami šių dienų pasauliui. Žinoma didžioji dalis pafilosofavimų yra tokio tipo: – kodėl? – todėl? (kaip ir visa religija, baisiai nekonkreti, bet buvo ir man užstrigusių minčių kaip meilės gylis ir plotis ir t.t. Aišku, kad visi laimingi būtų ir gink Die nebūtų rasizmo apraiškų – dievas vaizduojamas kaip juodaodė moteris. Trūko tik angelų gospelo choro…Ir dar tas susitikimas su dievu – tiesioginis, pasirodė kiek perdėtas ir šiek tiek bukas. Šiaip vertinu gerai, nes reikalauja tam tikrais rakursais pažvelgti į vertybes, išmoko vienos kitos protingesnės frazės ir praskiedžia tuos pilkuosius atspalvius ir crossfair’rius.

Oficiali versija: Per šeimos atostogas pagrobiama jauniausia Makenzio Aleno Filipso duktė Misė. Apleistoje trobelėje Oregono laukinių miškų glūdumoje aptikti įkalčiai rodo, kad mergaitę galėjo žiauriai nužudyti. Praėjus ketveriems metams, slegiamas Didžiojo Liūdesio Makenzis gauna keistą laišką neva nuo Dievo, kuris kviečia jį savaitgaliui atvažiuoti į tą trobelę.

Nepaisydamas proto balso, vieną žiemos popietę Makenzis atvyksta į trobelę, kuri jam primena išgyventą košmarą. Tačiau tai, ką ten randa, visiems laikams pakeičia jo gyvenimą.

Pasaulyje, kuriame religija praranda savo svarbą, knyga ieško atsakymo į amžiną klausimą: kur žiūri Dievas, kai išgyvename skausmą? Makenzio surasti atsakymai priblokš ir galbūt pakeis Jus taip, kaip pakeitė jį.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 296

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *