Perskaitytos knygos

Steve Hamilton „Spynų meistras“

download (2)Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Nieko stebuklingo. Skaitydama dažnai mintimis nukeliaudavau į planus, darbus, o vėliau vietomis, jausdavausi kaip užmigus per vidurį filmo ir staigiai nubudus pabaigoje.
Man visai patiko pasakojimas iš paauglystės, ir iš šių laikų perspektyvos. Nepatiko skystokas veikėjas, kuris tarsi didvyris, bet šiaip prašosi užuojautos iš skaitytojo. Dar nepatinka, kai skaitau ir apie pagrindinį veikėją galvoju maždaug taip „nu tu bukas padaryk, tą ir aną“ o jis ima ir pasielgia būtent taip knygos pabaigoje. Siutina, nes gi rašytojas turi būti priekyje skaitytojo, mokėt jį apgaut, apsukt, nustebint, o ne su kažkokiu nabagu ant gailesčio spaust. Nors čia ir kriminalinis romanas, bet labiau priminė istoriją apie nelaimėlį. Kriminalai santūriai. Tikėjausi, kad bus stipriai ir įtaigiai aprašyti seifų atrakinimai, na ta tema aktuali kiekvienam lietuviui. Pasakyti negaliu, kad nebuvo, bet man per mažai. O jau pati pabaiga tai meksikonų opera, lauks jo (to vagies) paauglystės laikų meilė, kol anas trūnija belangėje dešimtmetį, nors ją kai tėvas ištrėmė studijuoti, tai kaip ir nedžiuvo iš ilgesio ir jo nereikėjo.

Kaip ir visada, knyga turi savo auditoriją, bet aš tai tikrai nesu iš tų fanų ratelio.

Oficiali versija: Maikas nėra eilinis jaunas vyras. Po vaikystėje patirtos traumos likęs nebylys, jis suvokia turintis nepaaiškinamų gebėjimų atrakinti bet kokią spyną. Užrakintą raktu, pakabinamąją ar net didžiulio seifo. Dėl šio talento Maikas netikėtai tampa geidžiamiausiu nusikaltėlių taikiniu ir, patinka jam tai ar ne, yra pastūmėjamas nusikalsti. Vieną dieną jis pamato galimybę ištrūkti iš nusikaltėlių pasaulio ir nusprendžia surizikuoti viskuo, kad tik grįžtų namo pas vienintelį mylimą žmogų ir atskleistų paslaptį, kuri jį privertė tylėti taip ilgai.
Ne vieną apdovanojimą pelniusio autoriaus kriminalinis romanas pasakoja neeilinę istoriją apie mistiniu būdu spynas gebantį atrakinti nebylį, bandantį atverti duris į savo praeitį.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius :368

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *