Perskaitytos knygos

Sheenah Hankin „Pasitikėk savimi“

pasitikVertinimas: 4/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Savianalizės knygas aš vertinu labai paprastai. Perskaičius knygą užduodu sau klausimą – ar darysiu kažką kitaip? ar man reikia šių pokyčių?. Būna tokių knygų, kurios labai protingai aiškina tokias tiesas, kaip reaguok ramiai, išlik pozityvus, būk ramus ir nepasako kaip. Tai tas pats kas pasakyt, kad yra lobis ir neduoti žemėlapio. Tokios knygos mane erzina.
Ši knyga kitokia. Pagrindinė mintis, kad ramumas, stiprus emocijų valdymas, žmogaus nebalansuoja, nešvaisto energijos ir leidžia spręsti realias problemas, o ne prisisvaigti kažkokių tariamų nuoskaudų. Yra aprašyti konkretūs atvejai, kaip buvo konsultuoti žmonės, kuriems negandos užtemdė ir akis, ir protą. Labai greitai suskaičiau knygą, pradžioje galvoju, nu kaip čia tas emocijas slopinti, gi viskas susikaups ir bus infarktas, bet skaitant toliau, man autorė įrodė, kad greičiau galima numirti nuo nesuvaldytų nei nuo sukauptų emocijų. Teigiama, jog pasitikėjimas savimi yra tolygus emocijų valdymui, susikaupimui ir nusiraminimui. Būdai kaip spręsti nerimo bėdą, patarimai, kaip užsimiršti bėdoje ir mąstyti logiškai. Manau perkračius savo mintis, pagal šios autorės patarimus, gyvenimas nepablogėtų.
Man nelabai patiko šios knygos pavadinimas, nes jis tarsi suponuoja, jog imkit šią knygą mėmės ir nugalėkit pasaulį. Pasitikėjimas savimi turi būti tiek kuriant santykius, tiek darbe, tiek vienatvėje ar finansiniame nuopuolyje, o ne apie tai, kaip populiariai suvokiamas nepasitikėjimas – baimė ištarti žodį. Mintis, kad depresijos priežastis nepasitikėjimas savimi ir emocinis silpnumas, man labai patiko ir aš tikrai sutinku su tuo.
Aš negaliu pasakyti, kad tai geriausia knyga ever, bet jei mėgstat paskaitinėti praktinės psichologijos knygeles, ši tikrai neprasta.

Oficiali versija: Gyvenime būna nevykusių darbų, bet ne nevykėlių. Pasitikėjimas savimi yra natūrali gyvybinė jėga, skirta ištverti niūrius laikus ir kurti tai, ką norime matyti tikrovėje.
Ši knyga – tai patikrinta veiklos kryptis, kurios autorius siekia padėti atsikratyti žalingų įpročių.
Knygoje nagrinėjamas iki šiol vis dar nepakankamai ištirtas žmogaus bruožas – pasitikėjimas savimi. Joje atskleidžiami pagrindiniai veiksniai – polinkis kaltinti, kritiškumas, gėda, pyktis, savigaila ir t.t. – kurie šį bruožą silpnina, ir siūlomas veiksmingas metodas, vadinamas Laiminga Ranka, leidžianti išsiugdyti visišką pasitikėjimą savimi.

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *