Perskaitytos knygos

Rūta Vanagaitė „Ne bobų vasara“

cdb_Ne-bobu-vasara_p1Vertinimas: 5/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Koks apgaulingas viršelis ir kokia dezinformacija tas amžiaus cenzas. Šios knygos visai neplanavau skaityti, bet ji atkeliavo iš vienos draugės, o dabar keliauja sėkmingai per kitų draugių rankas. Ir visoms ji patinka. Ir ne veltui!.
Labai išmintinga knyga apie gyvenimą ir supratimą. Tai nėra feministiški paistalai, bet visur jaučiama žinutė moteriai – būk savarankiška. Savarankiška finansiškai, emociškai, psichologiškai, apie drąsą būti savimi ir daryti tai kas artima, apie pasiryžimą keisti ir keistis. Nors knygos tikslinė auditorija moterys virš keturiasdešimt ir daugiau, bet kalbama apie tokius dalykus, kas aktualu visoms – apie grožio kultą, santykius, vaikus, meilę sau. Gal Vanagaitė tiesiog pamiršo, kad ne tik link auksinio rudens vengi savo atvaizdo veidrodyje, krūvos paauglių atiduoda paskutinius galus vardan vapsvos liemens ir panašių nesąmonių. Noras prisirišti prie vaikų, vyro, užkrauti savo laimės klausimą ant svetimų pečių ir tikėtis, tikėtis, tikėtis.. Autorė siūlo tapti atsakingai pačiai už savo laimę, išmokti būti su savimi. Atskleista gyvenimiška patirtis įvairiose gyvenimo sferose, darbinių situacijų kuriozai, susitaikymas su netektimis, gyvenimiškų atsakymų ieškojimai. Man labai patiko, nes tai nėra kažkoks pseudo psichologo iš JAV traktatai apie pozityvų mąstymą, bet labai realus žvilgsnis apie lietuvišką moters gyvenimą per ironijos ir humoro prizmę.
Pastaruoju metu daug kas Vanagaitės nebemėgsta dėl „Musiškių“ , nes politika, kaip ir turi daryti politika – kiršija žmones. Nepaisant politinių įsitikinimų, ši knyga tikrai smagiai susiskaito, pakiša vieną kitą įdomesnę mintį. Pagūglinus atsiliepimų, daug jaunų merginų giria ir puikiai vertina šią knygą. Knyga moterims.
Oficiali versija: „Ne bobų vasara“ – knyga brandžioms moterims, kuria Rūta Vanagaitė pasitinka savo šešiasdešimtmetį. Tai daugelį tabu laužanti, skaudžiai asmeniška ir drauge universalios išminties kupina. Ją verta perskaityti kiekvienai keturiasdešimtmetei, o juo labiau toms, kurių gyvenimas eina link auksinio rudens. Pasisemk iš Rūtos išminties, drąsos ir optimizmo. Būk pagaliau laiminga.
Knyga: padovanota
Puslapių skaičius : 168

Patinka(3)Nepatinka(3)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *