Perskaitytos knygos

Russ Haris „Laimės spąstai. Nustokite kovoti, pradėkite gyventi“

laimes-spastai-1Vertinimas: 5/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Pagaliau kažkaip užtaikau ant tų vertų dėmesio psichologinių knygelių. Ši knyga nėra mokslinė psichologinė literatūra kas be ko, bet tai, kas gali duoti minčių, įkvėpti keisti įprotį ar požiūrį, paprastam mirtingajam.
Ši knyga sako,kad užuot kovojus su neigiamomis emocijomis, slogiomis mintimis, reikia su jomis susigyventi, nustoti kovot, nes tas jų slopinimas atima daug energijos, o proto natūrali būsena matyti grėsmes ir skatinti savisaugą, dėl to mes nerimaujam, svarstom, stebim. Knygoje daug visokių praktinių pratimų, jei atvirai aš bandžiau tik tuos, kuriems nereikėjo nieko , tai užsimerkti, pagalvoti ir pan., o tuos, kuriems braižyti ir rašyti, tai tiek jau to. Man patiko ši knyga, nepasakyčiau, kad šiuo metu būčiau psichologinio diskomforto būsenoje ar dideliam ieškojime, bet pasiskaityti apie psichikos mechanizmus manau verta ne vienam. Gerų minčių pametėta apie tai, jog aplink mus labai daug laimės iliuzijų ir daug žmonių nori būti laimingais ir išsiprievartauja save pozityviu požiūriu, kuris tik užslopina realias emocijas, kurios grįžta su kaupu. Pateikta pavyzdžių (konsultacijų) kaip žmonės susigyveno su iš pirmo žvilgsnio nesusigyvenamais dalykais.
Ar buvo kas nepatiko?. Žinoma. Aš nebūčiau aš, jei man viskas patiktų. Įtarimą ir kiek keistokai atrodė pratimai, kurie tarsi sumenkina slogias mintis. Tarkim įsivaizduoti, kad nuogastavimus esančius mintyse, išreiškia koks nors animacinis veikėjas, Houmeris ir panašiai. Mintis ta, kad kai išgirsti destrukcinę mintį komišku balsu nuo jos atitolsti ir pamatai kokia ji nerimta. Kažkaip užėjus negatyvioms mintims, pati tai pabandžiau ir dar labiau susierzinau, nes man matyt per ne lyg rimta tai atrodė. Kiti pratimai solidesni ir manau naudingesni. Aišku kiekvienai problemai savas sprendimas, gal ir toks metodas kažkam padeda.
Faktas, kad perskaičiau knygą senokai, bet ją dar gerai atsimenu – puikus ženklas

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *