Perskaitytos knygos

Polina Žerebcova „Polinos dienoraštis“

Aš sakau: Rašant apie perskaitytas knygas reikia sugebėti perteikti apie ką knyga, neišpliurpiant per daug, bet tiksliai ir aiškai įvardinti ko galima tikėtis. Kartais tai būna gana sudėtinga, jei siužetas painus, arba labai charakteringi veikėjai. Kalbant apie šią knygą, tai vienas iš tų atvejų, kai galima gan paprastai ir aiškiai parašyti, ši knyga – apie karo siaubą ir karo kasdienybę.
Šios knygos autorė ne kokia grafomanė teoretikė, o žmogus realiai išgyvenęs karo laikotarpį, kuriam smigo į kūną skeveldros. Knygoje yra žiaurumų, skausmo, todėl jautresniems skaitytojams gali būti sudėtingiau, bet kaip bebūtų yra gana aišku apie ką ši knyga, todėl ir žiaurūs dalykai čia natūralu, jog bus aprašyti. Tiesa, karo baisuliai nutiko ne tik žmonėms, bet ir jų mylimiems gyvūnams, todėl gyvūnėlių mylėtojams ir gi nebus lengva.
Aprašomas karas tarp Čečėnijos ir Rusijos, kaip žmonės bandė išgyventi, išsaugoti humaniškumą, orumą. Nepaisant karo žmonės vis tiek bandė gyventi kuo įprastesnį gyvenimą – dirbti, kurti santykius. Vieni iš jų išsaugojo gerumą, kitus karas padarė žiauriais. Aš manau tokias knygas verta skaityti tam, kad sugebėti atsirinkti gyvenime kas iš ties yra svarbu, o kas tik detalės.
Viename iš savo dienoraščio puslapių Polina rašė: „Mama teisi: gyventi melo ir nesantaikos pasauly baisiau nei žūti nuo bombos.“ (292 p.)
Knygos apie karą nėra apie bombas, dažniausiai jos yra apie žmogiškumą.

Knygos nugarėlė sako: Polina pradeda rašyti dienoraštį, kuriame fiksuoja visa, kas vyksta aplink. Mokykla, pirmoji meilė, ginčai su tėvais – visa tai, kas pažįstama kiekvienam paaugliui – Polinos gyvenime žengė kartu bombardavimais, badu, sugriovimais ir netektimis. 1999 m. per raketų ataką Grozno centrinėje turgavietėje Polina buvo sunkiai sužeista skeveldrų. Vaiko akimis žvelgdama į karą Polina nieko nekaltina, ji tik fiksuoja tai, ką mato savo akimis, ką patiria ji pati, jos artimieji, kaimynai ir bendramoksliai. Ir šie kasdienio gyvenimo faktai bei smulkmenos sukrečia labiau, nei bet kokia agitacija.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *