Perskaitytos knygos

Philippe Claudel „Šuns archipelagas“

Na, gyvenime, taip jau dažnai būna, kad plonytė knyga savyje talpina gilias prasmes. P.Claudel buvo išgirtas kitų knygų skaitytojų, todėl ėmiausi šios knygos su dideliais lūkesčiais, bet apie viską iš eilės.
Tai pasakojimas apie žmones, kurie gyvena šuns formos saloje. Maža sala, nedaug gyventojų, bet vyksta dideli ir reikšmingi dalykai. Vieną dieną, saloje randami trijų mirusių juodaodžių kūnai. Kaip ir kodėl jie atsidūrė šioje saloje?. Kaip pasielgs vietiniai?. Tai klausimai, kuriuos narplioja autorius. Knygos siužetas galbūt nėra kabinantis ir klibinantis emocijas nuo pat pradžių, jis pamažu įsibėgėjantis. Kuo toliau tuo labiau atpažįstamos šiuolaikinės visuomenės ydos, požiūris ir pagarba mirusiems, tuo pačiu ir įvykiai siužete darosi vis labiau klampesni, sudėtingesni, kol galiausiai pasiekia piką. Knygoje yra keletas esminių veikėjų, kurių bendravimas, tarpasmeninis ryšys yra visa ko esmė.
Ši istorija yra apie mūsų visuomenę, vertybes, bendravimą. Mes gyvename dviprasmybių pasaulyje, o šis alegorinis pasakojimas atskleidžia šiuolaikinio pasaulio ydas, tiksliai atspindi politines aktualijas ir žmogaus prigimtį ir vertybes, kurios vis dažniau pavirsta išverstaskūriškomis, priklausomomis nuo situacijos bei asmeninės naudos. Tai pasakojimas apie tuos, kurie ieško tiesos, išdrįsta eiti prieš sistemą, viršesnius, apie tą vieną, kuris išdrįsta prabilti. Autorius žongliruoja veikėjų portretais, kuria situacijas, kurios atskleidžia moralines dilemas: diskriminaciją, sąžiningumą, žmogiškos atjautos stygių.
Man ši knyga buvo paskata pamąstyti, kad mes patys susikuriame tokį pasaulį, kuris kartais varo į neviltį. Ši knyga išties yra prasminga ir išskirtinė, nes ji tarsi veidrodis mūsų pačių.
Nugarėlė: Nuo viso likusio pasaulio atskirtoje saloje, pramintoje Šuns archipelagu, gyvena maža bendruomenė, kuri prasimaitina žvejodama, gamindama raudonąjį vyną, augindama alyvmedžių plantacijas ir kaparių sodus. Vieną rugsėjo rytą į salos krantą jūra išmeta tris juodaodžių jaunuolių kūnus. Kaip turėtų pasielgti vietiniai – imtis ieškoti tiesos ar viską pamiršti? Neįprastas įvykis išmuša bendruomenę iš idiliškai ramaus ir monotoniško gyvenimo vėžių ir priverčia priimti sudėtingus moralinius sprendimus, kurie parodys tikruosius jų veidus ir pakeis jų likimus.
Metai: 2020
Puslapių skaičius:208
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *