Vertinimas: 4/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Ko gero su šios knygos perskaitymu baigėsi lietuvių autorių diskriminacija. Aišku prie ko prikibt yra, manau kokia literatė, snobiška senmergė putotųsi iki negaliu ir taip toliau. Bet aš, skaitytoja be titulų ir vienintelis kriterijus man yra arba buvo įdomu, arba ne.
Man patiko idėja. Graži šeimyna, miršta moteris, meilužis vyrui atiduoda jos dienoraštį ir tada vyksta visokie prisiminimai, vidiniai išgyvenimai. Aišku, kad laimingos pabaigos nebus. Labai gerai atskleidžia, kad tos paradinės šeimos, viduje kaip ir visi mirtingieji ir į kairę užsuka, ir pasimuša, ir prigeria..Tik visiška reklamų auka galėtų šito nesuvokt. Tai va, vyras pasiskaito, kaip šeima atrodė žmonos akimis, pasriūbauja ir gyvena toliau. Tiesa dar sužino, kad ne visai jo vaikas yra jo, bet kažkaip gan lengvai tai priėmė.
Mane truputį erzino minties šuoliai ir ne visai tikroviški charakteriai. Jei jau vyras toks, kad žmonai trinkteli, tai kaip gali lengvai susitaikyt su tuo kad augina meilužio vaiką? Moteris ir gi ne šventoji, mėtosi nuo vieno prie kito, verkia ir graužiasi kartais dėl niekų. Jau pradedu galvoti taip, kad kai knyga sudaryta iš trumpučių skyrelių – autorius pradedantysis. Kadangi aš tokias mėgstu trumpaskyres paskaityt prieš miegą, tai turbūt autoriai jas mėgsta parašyt – skyrelį prieš miegą. Skaitai ir galvoji – oj kas čia buvo, bet priprantu.
Aš kadangi mėgstu nelaimingas pabaigas, man patiko knyga. Perskaičiau ir nepagalvojau, kad ai tai lietuvių knyga, neprisiminiau, kad būčiau mačiusi analogišką filmą ar pan.
Lietuviai matyt turi talentą rašyt traurinėmis nuotaikomis. Gerai, kai kas nors sekasi.
Oficiali versija: Po žmonos mirties Matas, iš nepažįstamojo gavęs kompiuterį, jame randa ne vieną skaudžią apgaulę atskleidžiantį žmonos juodraštį. Taip vyras pradeda ilgą gyvenimo kelias ir kovą su pačiu savimi.
Romane susipina dvi istorijos: Mato gyvenimas po Uršulės mirties, jo prisiminimai apie santuokoje praleistus metus, visai ne tokius kaip jis įsivaizdavo, ir žmonos užrašai, atskleidžiantys santuokinių santykius, slaptus, nedovanotinus nuotykius ir išdavystes.
Įskaudintas ir pažemintas Matas juodraštyje randa ir tai, kas priverčia susimąstyti ir neteisti. Skaitydamas išpažintį supranta Uršulės kančią ir nusivylimą, pamato ne visada buvusį gerą ir teisingą save patį.
Kaltės kamuojamas jis nusprendžia Uršulei atleisti, o savo padarytas skriaudas išpirkti atskleisdamas tiesą.
Vyras pasiryžta išleisti žmonos dienoraščio knygą, tačiau su sąlyga – vienas skyrius privalo būti ištrintas. Koks tai skyrius? Kodėl panorėjęs atskleisti tiesą jis pasilieka paslaptį? Ir kokia ji?
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 205