Perskaitytos knygos

Mari Jungstedt „Nutylėtas“

Aš sakau: Pastaraisiais mėnesiais mano skaitomų knygų žanrai kaip amerikietiški kalneliai – nuo dramų iki komedijų ir kažkaip užsinorėjau kraujo. Nors detektyvai nėra mano pats mėgstamiausias žanras, reguliariai įterpiu vieną kitą.
Kaip ir oficialioj anotacijoje užsimenama, kad dingsta jauna mergina ir nužudomas prasigėręs fotografas, atrodo dvi nutolusios istorijos, bet kaip ir įprasta detektyvuose, jos susilieja į vieną ir būna arba labai gerai arba nelabai.
Šį kartą man pasirodė nelabai gerai, nes skaičiau detektyvą su slaptu troškimu, kad greičiau pasibaigtų (turbūt tai nėra geras ženklas). Man nelabai patiko tyrėjų gausa, nes pradžioje visi tie vardai painiojasi, pusė knygos yra apie tai kaip apklausinėja liudininkus, o man vis norėjosi veiksmo. Autorė dar bando užkabinti meilės temą, padėlioti meilės šimtakampių, bet kažkaip ir tie nelabai įtraukė.
Kadangi retai skaitau detektyvus tai norisi tokio, kur įsitraukčiau, išsigąsčiau ir atsiminčiau ilgam. Šį skaičiau ramiai siurbčiodama arbatą ir reguliariai perversdama puslapius kiek dar liko.
PS: Kiek aš suprantu, tai čia yra knygų serija „Nematytas“, „Nežinomas“, „Nutylėtas“, labai gali būti, kad skaitydama ne iš eilės ir strigau su tais veikėjais gerai jų nepažindama iš anksčiau.
Knygos nugarėlė sako: Gotlando saloje žiema. Dingsta keturiolikmetė Fanė – vieniša paauglė, neturinti draugų ir laisvalaikį leidžianti vietinėse arklidėse su žirgais. Ar mergaitės dingimas gali būti susijęs su neseniai Gotlando centre įvykdyta žmogžudyste? Prasigėręs fotografas Henris aptiktas permirkęs krauju su didžiule skyle galvoje iškart po to, kai žirgų lenktynėse laimėjo apvalią sumą. Inspektorius Knutas ir jo komanda linkę manyti, kad vyras nužudytas dėl pinigų. Tirti nusikaltimą padeda jau kartą su Knutu dirbęs Švedijos televizijos žurnalistas Johanas Bergas, kurį į salą atvedė ne tik žurnalistinis smalsumas, bet ir meilė..
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 336
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

 

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *