Perskaitytos knygos

Lloyd Jones „Perduokite pasaulį man“

cdb_Perduokite-pasaulį-man_p1Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Kai jau imi knygą apie islamus, trečio pasaulio socialinius reikalus, pamestus vaikus, parduotas moteris, Indijos šiukšlynus – tikiesi kaip minimum šoko terapijos. Pasiskaityti apie žmonių nelygybę, baisius išgyvenimus. Ši knygą skaitant šoko nesukelia. Istorija apie motiną ir prarastą kūdikį yra gili ir sukrečianti, bet pats pateikimas kažkoks vangus ir neįtraukiantis. Siužeto linija susideda iš įvairių veikėjų perspektyvų, dažniausiai aš taip parašytas knygas mėgstu labiausiai, bet ir šį kartą man pasirodė kai kurių veikėjų pasakojimai neįsipinantys į bendrą kontekstą, šalutiniai ir beprasmiai. Tokio pobūdžio knygoje norisi skaityti apie išgyvenimus, vidinę stiprybę, viltį, pyktį, na kažką… O iš tiesų labai daug užima visokie pasakojimai kaip ji dirbo kambarine, kaip tvarkė namus ir panašiai, kad vis lauki na gi kada atsiversiu kokį šokiruojantį skyrių. Pačioje pabaigoje prasidėjo pasakojimas iš pagrindinės veikėjos, praradusios kūdikį, buvo įdomu, nes daugiau skaudulių buvo atverta, bet ir nieko naujo, nes tos ankstesnės nuotrupos kaip ir nepaliko klausimų. Tai taip šiaip sau susiskaitė. Pabaiga, moraline prasme, išgelbėjo pasakojimą. Motina sėdi kalėjime, jos vaikas įvaikintas, o vaiko įmotė kaip ir užmezga ryšį su ta tikrąja įkalinta ir galima numanyti, kad tą vaiką pasidalins ateityje. Gražu ir žmogiška, bet negalėčiau pasakyti, kad knyga patenka į mano ilgalaikę atmintį. Tiems, kas mėgsta „Dykumų gėlę“, „Tik su dukra“, „Mirtininkės dienoraštį“ ir šią knygą bendram pasiskaitymui skaityti verta, bet jei tokio pobūdžio knygos retai skaitomas, verčiau rinktis kažką įsimintinesnio iš mano išvardintų.
Oficiali versija: Tai istorija apie jauną afrikietę Inesą. Apie jos pastangas atgauti beširdiškai pagrobtą sūnų. Tai istorija apie motinos meilę, dėl kurios ji ryžtasi rizikuoti gyvybe: neteisėtai perplaukti Viduržemio jūrą, įveikti Alpes ir taip pasiekti Berlyną, kur gyvena iš jos glėbio išplėštas kūdikis.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 240

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *