Perskaitytos knygos

Lisa Kleypas „Kur gimsta svajonės“

lisa-kleypas-kur-gimsta-svajones-1Vertinimas: 4/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Ironija. Šaipiausi iš šitų „svajonių knygų“ ir galvojau – na kas gi čia jas skaito… Šiaip mane įkalbėjo draugė, marinavau aš tą knygą ilgai, kol uždaviau sau klausimą now or never? Ir ką. Man visai patiko. Žinoma, kad daug meilės iliuzijų, santykių, aistrų ir happy end‘ų. Dažniausiai šitų meilės seilėtekių romanų nemėgstu dėl buko paviršutiniškumo. Ši knyga buvo truputėli giliau, nei „ai, ai, jo akys žydros kaip vandenynas“ ir panašių nesąmonių.
Tai gi apie ką?. Apie lordų – milordų laikus, kai to meto našlė, sugalvoja nebepriklausyt nuo giminių malonių ir gauna darbo pasiūlymą. Jai pasiūlo turčius sandorį, jog šioji mokys jį gerų manierų, nes jis nepritampa prie kitų ponų. Priešistorė tokia, kad jie buvo susitikę anksčiau ir ji jam patiko ir na čia toks planas paviliot moterėlę. Gal ir siužetas nėra stebuklas, bet aš skaičiau per tą prizmę, kaip žmogus priklausai nuo visuomenių normų, kaip sunku pasipriešinti tam, ko visi iš tavęs tikisi, apie tai kaip atsitiesti po netekties. Veikėjai linkę perlipti per savo įsitikinimus, nes labai erzina personažai, kurių dūsavimai užima didžiąją dalį knygos. Nors knyga iš svajonių romanų kategorijos, nutrynus tą žymą, lengvai jiems nepriskirsi. Pabaiga laiminga, bet duobėta.
Man ši knyga susiskaitė greitai, nespėjo atsibosti, bet vargu ar svajonių romanai bus mano favoritai. 🙂
Oficiali versija: Zacharijus Bronsonas savo protu, užsispyrimu ir ryžtu sukūrė prabangos ir galios imperiją, tačiau garbioji Londono aristokratija žino: jis nėra ir niekada nebus džentelmenas. Kilminga, nepriekaištingos reputacijos žmona padėtų jam įsitvirtinti aukštuomenėje, o ir sušildytų lovoje. Tačiau vienintelis ledi Holės Teilor bučinys, kurį Zacharijus netikėtai pavagia per pobūvį, pažadina nepalyginamai stipresnį poreikį nei pelnyti pripažinimą ir pagarbą. Jaunoji našlė ledi Holė gyvena nenusižengdama griežtoms visuomenės elgesio normoms ir neigdama tikruosius savo troškimus. Kai prašmatnus nepažįstamasis pateikia jai skandalu grasinantį pasiūlymą, noras išsukti iš tiesaus kelio, kuriuo lig šiol ėjo, tik sustiprėja. Holei teks apsispręsti: pamiršti nebylų uždrausto bučinio pažadą ar rizikuojant viskuo sekti paskui savo širdį ten, kur gimsta svajonės….
Knyga: paskolinta
Puslapių skaičius : 416

Patinka(4)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *