Knygų apžvalgos

Yuval Noah Harari „SAPIENS: glausta žmonijos istorija“

Mano dėmesį šiai knygai patraukė noras domėtis žmogiška prigimtimi ir aišku tai, kad begalės žmonių perskaitė šią knygą, bei negailėjo komplimentų. Žinoma, buvo ir kritiškų nuomonių , o tai skatina dar didesnį norą perskaityti, galų gale turėti savo nuomonę.
Tai gi, apie ką ši knyga nėra didelių paslapčių – tai apie žmogų nuo pirmykščių laikų iki dabar. Ši knyga pasakoja apie kelią kaip nuo uogų rinkėjų tapom atominių bombų sprogdintojais. Autorius nuosekliai dėsto istorinius faktus pateikdamas savas interpretacijas, kur mus tai atvedė ir kodėl. Kalbama apie biologinę evoliuciją, lyčių vaidmenis, technologijas, gyvulininkystę, ekonomiką, net apie laimės pojūtį – kodėl turėdami vis daugiau, laimės jaučiam vis mažiau. Nemeluosiu, buvo vietų, kur ne itin susidomėjusi skaičiau, bet buvo tokių momentų, kur autoriaus įžvalgos buvo wow. Turėjau išankstinių nuostatų, kad autorius galbūt bandys manipuliuoti, kelti konspiracines teorijas vardan skaitytojo dėmesio sutelktumo, tačiau nieko panašaus nejutau. Ši knyga skatina kelti klausimus ir atsakyti pagal savo moralę. Manau, svarbiausia išvis aktyviai domėtis, kur dabartinė pažanga veda, kur yra ta riba tarp mūsų poreikių ir gamtos neliečiamumo. Buvo ir ganėtinai žiaurų vietų ypač, gyvulininkystės temoje, juk visi suprantam, kad fasuota vištos krūtinėlė prekybos centre atsirado ne savo noru, o ganėtinai žiauriu keliu.
Mano apžvalgos nėra skirtos moralizuoti, nemoralizuoja ir autorius, o tarsi atsuka veidrodį ir paklausia ar viskas gerai su mumis, su mūsų galia, vertybėmis?.
Nugarėlė: Prieš 100 tūkstančių metų po Žemę vaikščiojo mažiausiai šešios žmonių rūšys. Šiandien likusi vos viena: mes – Homo Sapiens. Kaip mes nugalėjom kitas rūšis ir įsiviešpatavom planetoje? Kodėl mūsų maisto ieškotojai protėviai sugalvojo kurti miestus ir karalystes? Kaip mes ėmėme tikėti dievais, tautomis ir žmonių teisėmis; pasitikėti pinigais, knygomis ir įstatymais; kaip tapome biurokratijos, tvarkaraščių ir vartotojiškumo vergais? Ir ką paliksime ateinančioms kartoms?
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *