Knygų apžvalgos

Yossi Avni-Levy „Meilės prekeiviai“

Labai daug kalbų, knygų, pasidalinimų yra apie motinystę – joje patiriamus išgyvenimus, sunkumus, džiaugsmus. Kartais atrodo, kad tėtis yra tik priedas, kurio paskirtis asistuoti ir laukti kažkokio nurodymo. Jau ilgą laiką man atrodė, kad tėčiai gauna per mažai dėmesio, kad tėvystė nublanksta prieš motinystę. Ši knyga grožinė, bet joje radau, tai ko neradau niekur kitur. Tai vyrišką žvilgsnį, požiūrį, pojūtį tėvystėje. Ką jaučia tėtis žiūrėdamas į savo kūdikį, ko jis bijo ir kokie klausimai kankina?.
Ši knyga pasakoja apie trijų kartų vyrų gyvenimus. Viena šeima, bet su labai nutylėtų jausmų ir paslapčių. Savas kūdikis paskatina Asafą filosofiškiau pažvelgti į tėvystę, savus jausmus ir tai nuveda prie neatsakytų klausimų apie jo paties tėvą, bei senelį. Asafas analizuoja savo tėvų pasirinkimus, santykius šeimoje, koks pats yra sūnus ir laikydamas savo vaiką ant rankų suvokia kaip kartais skaudindavo savo tėvus, tačiau prabėgo labai daug metų ir to laiko nebesusigrąžins. Visi šie jausmai skatina daugiau praleisti daugiau laiko su pasenusiu savo tėvu, vis geriau pažinti jį, suvokti senatvę ir domėtis savo šaknimis.
Ši knyga man pasirodė labai filosofiška, bet tos mintys apie gyvenimą labai realistiškos ir paliečiančios. Tenka, pripažinti, kad greičiausiai savi vaikai priverčia pažvelgti į save, kokie mes esame savo tėvams. Ar išties gerbiame juos, suprantame, išklausome?. Ši knyga yra apie brandumą ir suvokimą, kad momentai, kai įskaudindavome savo tėvus grįžta atgal per mūsų pačių vaikus.
Knyga skaitėsi sklandžiai, tačiau tikrai ne ta, kur atsisėdus vienu ypu perskaitoma, nes jos vaizdinga literatūrinė kalba tiesiog verčia stabtelti ir susimąstyti. Tiems, kurie mėgsta ieškoti prasmingų citatų – ši knyga jų tikrai nepagailės. Siužetas nėra sproginėjantis, nėra manipuliuojama drama, bet dėmesį išlaiko veikėjų patiriami išgyvenimai, praeities detalių atskleidimas ir suvedimas į esmę. Siužetą papildo maginiai elementai apie velnius, gyvenančius šalia, bet man tai buvo dar vienas filosofinis akcentas, dėl kurio turbūt niekada nebūsiu tikra ar gerai jį suvokiau, bet kaip bebūtų knygos tai ne matematikos uždavinys su tiksliu atsakymu. Sakyčiau tai žavi detalė, kuri motyvuoja skaitant pamąstyti giliau ir plačiau, pasidairyti į tuos velnius ir aplink save.
Man patiko knyga, nes skaitant ją kažkaip nespėliojau pabaigos, nesistengiau anksčiau laiko sudėlioti kas ir kaip, o tiesiog mėgavausi vaizdingu ir prasmingu tekstu apie šeimos santykius, saitus siejančius tris kartas.
Nugarėlė: Pora grįžta į namus Tel Avive su naujagimiu rankose. Asafo džiaugsmas, tapus tėvu, sumišęs su kitais jausmais: begaline meile, išgąsčiu, troškimu būti geru tėvu. Grįžusius juos pasitinka senelė, apdalijanti saldainiais, ir senelis, beriantis palaiminimus. Kitur, nutolęs laike ir erdvėje, jaunas dailus žydas Mašiachas sutrikęs leidžiasi į gyvenimą pakeisiančią kelionę po legendinio Herato skersgatvių labirintą. Kas sieja Asafą, didžiam savo susijaudinimui, ką tik tapusį tėčiu ir pavėluotai mėginantį susitaikyti su savo paties tėvu, ir Mašiachą, paslapčia išsprunkantį iš namų, kad galėtų pasižiūrėti į garsiuosius turgaus šokėjus, pasipuošusius spalvingais apdarais?
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 384
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *