Knygų apžvalgos

Viktoras Šapurovas, Daiva Ausėnaitė „Pokalbiai apie seksą“

1462889148_pokalbiaiapie095z1Aš sakau: Nors nesu didelė mėgėja pasakoti kaip viena ar kita knyga pateko į mano rankas, šį kartą manau verta užsiminti. Mano apžvalgose yra žyma iš kur gavau knygą, žinoma dažniausiai knygos būna mano pačios įsigytos, ar perleistos iš draugų ir manau nelabai kam įdomu tai, bet būna – atsitinka, kad knygas gaunu iš autorių, leidyklų, portalų, tai manau visai sąžininga tai paminėti. Šią knygą gavau tiesiogiai iš vieno iš autorių. Knygos – dovanos man patinka, jų visada laukiu, bet jokiu būdu neįsipareigoju rašyti tik teigiamų atsiliepimų ir žinoma apie tai informuoju dovanotojus.
Tai gi apie knygą. Pavadinimas, atkreipiantis dėmesį, bet ne visai atspindi turinį. Šį knyga apima kur kas platesnes temas nei tik intymūs ryšiai. Knygos principas klausimai – atsakymai, klausimai aiškūs, o atsakymai struktūruoti, ir man patiko, kad nebuvo per daug išsiplečiama, nes tokiame formate struktūriškumas labai svarbu. Autoriai liečia labai daug psichologinių temų – poros, vaikų, tėvų, aptaria įvairias visuomenės normas, kodėl jos susiklostė, rašoma apie santuoką, vaikų auklėjimą, konfliktus, tarpusavio ir savęs suvokimą. Knyga suskirstyta į skyrius, kurie skirti tam tikrai temai. Į seksualinius santykius yra žvelgiama per psichologinę prizmę be jokio vulgarumo.
Knygos išvaizda, bei pavadinimas galbūt gali atrodyti gan paviršutiniški, bet tai yra marketinginis triukas pritraukti akiai, o ar pasiteisino – nežinau. Manau santūresnis skaitytojas gali pro šią knygą praeiti palaikęs ją ne visai rimta, o naivus skaitytojas, persiskaitęs erotinių romanų gali netyčia įsigyti, ko jam visai nereikia. Bet tai tik mano spėjimas.
Knygoje aptariamos temos yra labai gilios, remiamasi Adlerio psichologija. Skaitant man kartais kildavo noras paprieštarauti, pasiginčyti, o tai yra geras ženklas, nes parodo, kad knyga bent jau mane, įtraukė. Žinoma, buvo ir naujų dalykų, ir tokių su kuriais sutikau iki kaulų smegenų.
Gal tikėjausi sužinoti kažką daugiau, nes permasčius naujai, ką gavau iš šios knygos – tai ne tiek ir daug, bet kaip bebūtų psichologinė literatūrą aš mėgstu ir visai nesigailiu dėl laiko skirto šiai knygai. Siūlau neapsigauti rožine spalva ir tiesmuku pavadinimu, nes tai knyga apie mus ir visuomenę, kurioje gyvename.
Knygos nugarėlė sako: Seksas kaip baltas siūlas eina per visus žmonių santykius, jis nėra nuo jų atskirtas, todėl bet kokiai psichologinei problemai iškilus visada atsiranda stipriau ar silpniau išreikštas seksualinis komponentas. Būtent šiuos seksualinius komponentus ir aptaria knygos autoriai gydytojas, seksologas Viktoras Šapurovas ir sveikatos žurnalistė Daiva Ausėnaitė: seksualinis švietimas, seksualinio identiteto paieškos, pirmieji lytiniai santykiai, neištikimybė, skyrybos, seksas už pinigus, konfliktai dėl pinigų, sprendimas susilaukti vaikų, senjorų seksas ir nuo Kristaus laikų su savimi žmonijos tampomas kaltės jausmas.
Knyga „Pokalbiai apie seksą“ – tai Viktoro Šapurovo ir Daivos Ausėnaitės pokalbiai apie seksą. 17-a pokalbių prie kavos puodelio virto 17-a knygos skyrių. Kartais interviu, kartais ramaus pokalbio, kartais diskusijos ir net ginčo forma išdėstyti knygos skyriai patrauks įvairaus amžiaus skaitytoją. Knyga kviečia pasikalbėti apie svarbiausią žmonių gyvenimo aspektą – seksą.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 248
Knyga: gauta iš autorių
Vertinimas: 4/5

1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška,  paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *